Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor fog begyógyulni a...

Mikor fog begyógyulni a fogam? , most húzták. A nagy lyukkal mi lesz, ami ott lett a fogam helyére?

Figyelt kérdés
Felülről húzták, rá volt nőve a másik fogamra, ezért oldalból volt kinőve. A szájsebész kihúzta egy órája és most néztem meg a helyét...egy bazi nagy lyuk van ott. Abba biztos belemegy valami. A doki azt mondta, hogy dupla gyökere volt, vagy valami ilyesmi és még azok is ferdén álltak...ezért kettőbe vágta és úgy szedte ki. Ez nekem mikor fog begyógyulni?
2010. júl. 7. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a felső bölcsességfogamat húzták ki nemrég. A lyuk kb 2 hét alatt záródott be (nekem is elég nagy kráter maradt utána). Amíg nem kezd beforrni a helye, addig ha lehet ne nagyon öblögess és ne szívogasd a helyét. Ott egy vérdugó alakul ki, ami a gyógyulást segíti. Ha azt kiszeded, rettenetesen fog fájni. Inkább a túloldalon rágj.
2010. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyik alsó őrlőfogamat húzta ki húzás után baromi nagy lyuk volt a helyén, meg is ijedtem, hogy jesszus mi lesz ebből. Valószínűleg bele fog menni a kaja , ezt nem tudod elkerülni akkor fogpiszkálóval nagyon óvatosan szedd ki. Nyugi be fog gyógyulni kb 1-2 hét múlva.
2010. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!