Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan rakják fel a rögzített...

Hogyan rakják fel a rögzített fogszabályzót? Fájdalmas?

Figyelt kérdés

Lécci soroljátok fel nekem, (pl. akinek már volt fogszabályzója), hogyan rakják fel a rögzített fogszabit és am. fáj?

Azt már tudom, hogy tulajdonképpen ragasztják. De mik a folyamatai? Mennyi idő?


2010. júl. 7. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szóval mintát vesznek a fogadról ilyen gyurmaszerűséggel, aztán kicsit megtisztitják (nem fáj) és nyomnak pici ragasztót a brekettekre (ezek a kis pöckök amik a fogadidon lesznek) és rányomják (kellemetlen) ezt mindegyiken megcsinálják és ráraknak egy fém ivet, ez már nem fáj! Csak nagyon fog fesziteni!!!

Előfordul hogy 1-2 brekett lepattan, akkor vissza kell menni, visszarakják!!!

Nekem 2 évig volt felül.alul:)

Hisztiztem miatta, de NEM vészes!!! Simán megszokod majd!

Szépek lettek a fogaim, büszke vagyok a mosolyomra!!:) MEGÉRTE!

17/l

2010. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

21:05 ös vagyok

Hát kb 1óra maximum a dolog, de ez sokmindentől függhet:)

2010. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem fáj, csak kicsit időigényes.
2010. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Huhh, köszi, most h tudom már megnyugodtam...

2010. júl. 7. 21:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem rögzített volt, csak éjjel kellett hordani.


Ebbe a rögzítettbe evésnél nem ragad bele a kaja?

2010. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

25 éves vagyok, nekem fél éve van rögzített fogszabályzóm. A ragasztás fél óra alatt megvan. Letisztítják a fogak felszínét, és minden brackettet egyenként ragasztanak fel, fényre kötő ragasztóval. Aztán belefűzik az ívet. Nagyjából ennyi:)

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2010. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Hát nekem most van folyamatban az állandó fogszabályzóm felszerelése. Irigyellek titeket, válaszolók, hogy ilyen hamar túlestetek a felrakásán. Már többször voltam a fogorvosnál, kellett röntgent is készíttetni, aztán utána jött a mintavétel, amit előttem már említettek, és tegnap rakták fel a gyűrűket, és az átívelőt felülre. A többiről még nem tudok nyilatkozni, a fogszabályzóm ( ha ilyen tempóban haladnak) örülök, ha szeptemberre felkerül. De a gyűrűk nekem nagyon fájnak. Enni még nem nagyon tudok, csak olyat, ami folyékony. Remélem segítettem. :)

15/L

2010. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az első nap amikor felrakják(meg utánna is mikor meghuzzák)borzalmas lessz!Aznap semmi nem volt kedvem készülj hogy legyen sok fájdalom csillapitód az jó rá de csak pár óráig:S És még ottvan az állkapocs tágító is az még mielőtt elkezdenák felrakni ez egész készüléket ami a szájpadláson és alul pedig a fogív mögött van.Remélem jó dokit kapsz mert az egyém tavaly november óta (azóta van és novemberbe hál'istennek leveszik) már vagy 8szor elcse*te szóval én eléggé megszendvedek vele:S Ha van valami kérdésed irj!(:
2010. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Am. olyat is hallottam, hogy mivel ragasztják a készüléket, ezért fél óráig kell nyitott szájjal ott ülni, h megszáradjon az a ragasztóanyag... Ez igaz?

2010. júl. 12. 13:25
 10/10 anonim válasza:
Most kicsit hosszú leszek,ha minden kérdésedre válaszolok bocsi :D na úgy kezdődik,hogy első lépés: ha kikell húzni miatta a fogadat akkor először kihúzza a fogorvosod..utána elkezdődik a szeparálás amikor kis gumikat helyeznek a fogaid közé..aztán utána amikor visszamész megtisztitják a fogadat megragaztózzák és felrakják a braketteket ez nem fáj csak kicsit rossz érzés amikor odanyomják..utána a drótot belevezetik és hátul (ahol voltak a kis gumik berakva) a fogad köré csavarozzák a fogszabi hátulját ..ezsem fáj csak kicsit feszít..ha akarsz rakatsz rá színes gumicskákat,hogy szebb legyen :)ne félj a felrakás egy 20perc-fél óra körülbelül és kész is vagy :D:D ami idő pedig fennt lesz az 1-2 év :) utána északait kapsz
2012. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!