Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt már fogbeültetése...

Akinek volt már fogbeültetése segítene nekem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy fogbeültetés előtt állok, viszont van egy lyukas fogam, és olyan fogam is amit gyökérkezelni kellene és még fogkövem is van.. Az lenne a kérdésem hogy ezeket még a beültetés előtt rendbe kell tenni vagy ráér később is? Illetve mire számítsak az implantációval kapcsolatban? Mennyire lesz fájdalmas? Alsó 2 rágófogról van szó. Előre is köszönöm!
2019. jún. 2. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt implantátum beültetés 2 db. Én amikor csináltattam a beültetést akkor a doki folyamatban csinálta a többit. Előbb az apróbb dolgokat csinálta meg. Panoráma röntgen, Fogtömés, bölcsességfogak kihúzása, fogkő leszedés stb. Utána jött az impantátum. (nekem is alsó 2 rágófog lett beültetve). Én szó szerint rettegek a fogorvostól, és a fájdalomküszöböm a béka feneke alatt van. De a fogorvosom annyira jó, hogy én semmit nem éreztem a beültetés alatt. Olyan erős érzéstelenítést kaptam, hogy szó szerint az volt a bajom, hogy már zsibbadtam mert nyitva kellett tartani a számat.
2019. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A beültetés előtt tetesd rendbe, ne röpködjenek akkor a baktériumok, amikor feltárják az ínyedet. Különben is mire vársz?

A műtét nem fáj, hiszen érzéstelenítik. Utána jegelni kell, hogy ne dagadjon fel.

2019. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehetséges az hogy közvetlenül a beültetés előtt a doki rendbehozza amit kell és bele is vág az implantációba? Kedves első, ha jól értelmezem nálad így történt? Elég messze kell utaznom emiatt és jó lenne egyszerre letudni.
2019. jún. 3. 00:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, nekem úgy volt, hogy előbb rendbe tették a fogaimat. Bal alsó 2 rágófognál lett implantátum beültetve. Nekem gyökérkezelés nem volt, csak 4 bölcsességfog kihúzása, 2 fogtömés, fogkőleszedés. Nekem úgy csinálta, hogy előbb el kellett mennem oda ahol készítenek panoráma röntgent. A fogorvosnál csak sima röntgen csináltak, de az implantátumhoz kell a panoráma röntgen. Majd betömte a fogakat,és 2 bölcsességfogat kihúzott. Pár nappal később kihúzta a másik 2 bölcsességfogat, és leszedte a fogkövet. ( előbb a fogkő leszedése volt) Majd újra visszamentem ahol jött egy hosszú beavatkozás. Implantátum csavar beültetése. Nekem kellett csontpótlás is. Ha ez kész volt, akkor olyan 4-5 hónapig várni kellett a gyógyulásra, és utána tették rá a fogakat. A fogmintát már az elején elkészítették. Az egész fogászati folyamat gyógyulási idővel majdnem 1 évig tartott. Szerintem egyszerre nem fogják megcsinálni, főleg ha húzni is kell, mert nagyobb a fertőzésveszélye ilyenkor.

2019. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt biztos, hogy nem fogja egyszerre megcsinálni, de neked se lenne jó 3 órát összevissza zsibbasztva tátott szájjal. Maga a gyökérkezelés is több alkalmas. De ezt nem is értem, mért beszélsz gyökérkezelésről: egy gyökérkezelendő fog irdatlanul fáj, az nem várhat. A fogkőleszedés pedig szétspricceli a baktériumokat.
2019. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!