Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon sokszor van herpeszem....

Nagyon sokszor van herpeszem. Mitől lehet és hogyan orvosoljuk?

Figyelt kérdés
Egy évben nekem ötször-hatszor szokott herpeszem lenni. Eddig csak a számon volt de már kétszer az orromon is előfordult. Ez mitől lehet? És hogyan lehetne kikúrálni ezt? Már mindent kipróbáltam amit a háziorvosom mondott. (Zovirax, Aloe Vera stb.)
2010. júl. 8. 05:39
 1/5 anonim ***** válasza:
herpeszvírustól van, ami szinte kiirthatatlan, erősítsd meg az immunrendszered, egészséges táplálkozással és sporttal, akkor kevésbé fog előjönni
2010. júl. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Zovirax tényleg nagyon jó, ha jól használod. Én kb.10 éve ezt használom és egy-két apró kis hólyagnál több sosem tudod kijönni.


A herpeszvírus - ha egyszer elkaptad - benned marad életed végéig és amint gyengül az immunrendszered (kimerültség, stressz, betegség, stb.), azonnal támad. Szóval, a legfontosabb a megelőzés. Erősítsd az immunrendszered (sok zöldség, gyümölcs, esetleg szükség esetén némi vitaminkomplexum tabletta, pl. actival vagy centrum), pihenj eleget. Ha pedig érzed a kis bizsergést a szád sarkában, azonnal kend be zovirax-szal és ne piszkáld, ne nyalogasd, tartsd - a rajta lévő krémet leszámítva - minél szárazabban.

2010. júl. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nézd ha a herpesz vírus benned van, csak az immunrendszered aktuiális erősségén múlik mennyire és mikor jelenik meg, ehhez meg elég egy stressz is pl


Zovirax meg hát valóban vírusra jó, de tudnod kell h tüneti kezelésről van szó, soha nem tudod kiírtani magadból úgymond magát a vírust

2010. júl. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is sokszor van herpeszem. Előidézhető akkor is, ha például kemény sörtéjű a fogkeféd és megsérted vele a fogínyt vagy a szájpadlást. Nekem 1-1,5 hétig szokott tartani aztán elmúlik. Amíg ott van, addig kerüld a csípős ételeket!

Valóban nem lehet kiirtani, de nem csak elkapni, de örökölni is lehet. nekem már több mint 10 éve van ilyen pedig még csak 20 éves vagyok.

2010. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól írták az előttem lévők.Én csak annyit tennék hozzá,hogy pl anyukámnak egy jóízű étkezéstől is kijön...szóval szívás:S
2010. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!