Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzzem le a félelmem...

Hogyan győzzem le a félelmem a foghúzástól? (bölcsességfog eltávolítás fogszabályzó miatt)

Figyelt kérdés

30-as vagyok és szeretnék fogszabályzót, mert elég kuszán állnak a fogaim. De már mind a 4 bölcsességfogam kinőtt, nem ferdén, egyenesen kint vannak a dudorok stb.

De szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy ki kell venni mindet, mert ugye össze ne nyomja fogszabályzás után a rendezett fogsort.

Sose húzták még a fogam, tömés van egy pár. Rettegek a foghúzástól, a bölcsességfog meg még gázabb szerintem.

Ez az egy tart vissza a fogszabályzástól és attól, hogy szép fogsorom legyen.

Hogyan vegyem rá magam?



2019. jún. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olyan sok fájdalomcsillapítót adnak, hogy semmit nem fogsz érezni.
2019. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tuti? :D
2019. jún. 14. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem semmit. Adtak 4 helyre szurit, 20 percet kellett várni, utána semmi. A gyógyulási időszakra is írnak fel fájdalomcsillapítót.
2019. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak annyit éreztem, hogy matatnak a számban, meg egy minimális nyilallást, akkor húzták ki, de egyáltalán nem volt vészes. Utána sokkal jobban fájt, de erős fájdalomcsillapítót kaptam és mellé antibiotikumot. 3-4 nap után már lement a duzzanat, persze 1-1,5 hétig nem tudtam rendesen enni, de ki lehet bírni. Jegeld is majd.
2019. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a múlt héten volt bölcsességfog húzásom, mert eléggé elszuvasodott. Semmit, de tényleg semmit nem éreztem. Jobban éreztem a szurit mint a húzást. Utána sem fájt a helye, be se dagadt a fejem.
2019. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm aranyosak vagytok! És szerintetek ha mind a 4 et húzni kell azt hogyan szoktak? Egyszerre gondolom nem, de kettessevel? Vagy egyesevel?
2019. jún. 14. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kint van valamennyire az ínyből és rá lehet fogni, akkor egy mozdulattal ki lehet húzni, az abszolút nem vészes. Akár többet is kiszednek.


Ha nincs kint semennyire, akkor műtét, én ebben az esetben nem ajánlom, hogy egyszerre két oldalról vegyenek ki, nekem egy oldalról kettőt műtöttek és épp elég volt az is.


A felépülési idő egyénenként változó.


Ja, most olvasom, hogy neked kint vannak, akkor sima ügy lesz! Ne félj!

2019. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem hármat vettek ki, először a két jobboldalit egyszerre, rá három hétre a harmadikat (bal felső). A két felső simán gyógyult, az alsó mellett az íny kicsit begyulladt. Maga a húzás egyáltalán nem fáj, utána pár napig toltam a Cataflamot, de kibírható volt.

Gondolj a szép fogsorra.:-)

És az is lehet, hogy nem is kell mindegyiket kivenni.

2019. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha még nem nőtt ki, akkor várni kell, hogy kijön-e az ínyből? Már megváltozott a protokoll. Nem minden esetben húzzák ki a nyugalomban lévő bölcsességfogakat. Ha kint van rendesen, akkor egyáltalán nem fáj a húzás. Egyébként nyugtatót tudsz bevenni erre az alkalomra.
2019. jún. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kint van mind a 4, nem fedi íny.
2019. jún. 17. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!