Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri magánban kihuzatni a...

Megéri magánban kihuzatni a fogamat, vagy foghúzásnál mindegy?

Figyelt kérdés
Egyetlen bajom van a magánnal mégpedig, hogy 12ezer forint. Előtte gyökérkezelték, ami 17ezrembe került ,most meg kiderült, hogy valószínűleg már menthetetlen. Már az utolsó pénzemet adom oda az orvosnak, majdnem 30ezret fizettem ki hogy aztán kihúzzák. Nem tudom mennyivel jobb ha magánban húzzák ki a fogat, nincs foghúzási tapasztalatom. Megéri az a 12ezer?

2019. jún. 21. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmivel. Maximum magánban, ha kaptál egy időpontot, akkor nem kell sokat várni. Körzetben ugye az orvosnak ellátási kötelezettsége van a körzetéhez tartozókkal szemben, magyarán ha beesik a rendelésre 5 fájós fogú, azokkal valamit kell kezdeni, ami nem biztos, hogy 2 perc. Ennek az időpontos issza meg a levét (amit aztán az orvoson és az asszisztensen vezet le). De különben az sztk-s is lehet jó fogorvos, ahogy a magán is lehet rossz. Annyi, hogy nem valami etikus, a pénzesebb dolgokat magánhoz vinni, míg a "maradékkal" a körzetest felkeresni. Ő egy foghúzásért 300 ft-ot kap a NEAKtól (nem írtam el). Ebből 280 ft az érzéstelenítő ára, és akkor még nem bontotta ki a steril eszközt, amit azután újra sterilizálni kell, nem vérzéscsillapított, nem fizette ki a rezsit, nem adott az asszisztensének egy bruttó bért. Számára a NEAK a tömésekért, gyökérkezelésekért ad némileg elfogadhatóbb "támogatást", így ha a húzásnál elégedett voltál, akkor etikai és tiszteleti dolgok miatt úgy lenne fair, ha ugyanoda mennél vissza. Lehet neked nem kerül semmibe, de neki nagyon nem mindegy. Nem beszélve, ha esetleg pótlást szeretnél a későbbiekben - az nagyon visszatetsző, ha az ingyen részeket az ember megcsináltatja a körzetesnél, de a pénzét már máshova viszi. És komoly kérdéseket is vet fel, hiszen ha húzni, tömni jó volt, akkor pótoltatni mégis miért nem?

Lényeg: nem látom be, miért ne lehetne kipróbálni a körzetes orvost is? Ha nem hallottál róla rosszakat, akkor lehet felesleges költöd a 10-20 ezreket, miközben mindezt ugyanilyen minőségben tb finanszírozottan is megkaptad volna.

2019. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer húztak sztkban. Sipoly volt mellette, gyulladt volt a fog. Nem tudtam hogy megy ez. Kaptam 1 db szurit, elkezdte húzni, mondtam fàj, mindent érzek. Lefogatta a fejem az asszisztenssel és kiràngatta. Akkor azt mondtam soha többet. Nemrég egy mély tömésnél 3 azaz 3 db szurit kaptam. (És nem nem volt tele a foghuzàskor az egy db fecskendő) szóval, mérlegelj. Lehet hogy szerencsével jàrsz ez igaz, de én egy ilyen horror utàn akkor sem mennék sztkba, ha nekem fizetnének.
2019. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kettes! Egy darab negatív történet nem jelenti azt, hogy az sztk-s fogorvosok kontárok, akinek meg jó élménye van, annak szerencséje volt! Egyébként pedig nem lefogtak, foghúzásnál gyakran tartja meg a fejet az asszisztens, mert ingatják a betegek.

A gyulladt fogat amúgy is nehezebb, néha lehetetlen elzsibbasztani. Arról bezzeg nem szól a történet, hogy hogyan került az a fog olyan állapotba, hogy már sipolyjáratot adott és erős gyulladás volt alatta... mindjárt kiderül, hogy azt is a fogorvos tette oda, ő rontotta el a fogad, ő hagyta elszuvasodni.

2019. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tévhit, hogy lehetetlen elérzésteleníteni a gyulladt fogat. Engem is beparáztattak, tályog volt a foggyökeremen (1 éve tömték, a fájdalom másnapján már fogorvosnál voltam, nem vagyok igénytelen ha ezzel jönnél). Tökéletesen elérzéstelenítette a Doktornő, nem éreztem fájdalmat húzás közben, pedig elmondása szerint folyt belőle rendesen a genny. 3 injekciót adott, plusz egy negyediket közvetlen a foggyökérbe mikor már hatott az előző 3, amiből szintén semmit nem éreztem.

Kérdező, nekem megérte, nem pénzéhes a Doktornő, nem kér csillagászati árakat, ha komolyabb beavatkozásra van szükség és a betege nem biztos, hogy megtehetné, akkor felajánlja neki, hogy menjen be hozzá a kórházba és TB alapon megcsinálja. Ügyes, precíz és kedves. Nekem jó pár sztk-s horrorsztorim van...

2019. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hármas: nem, nem egy darab rossz élményem van hanem sok és különböző sztk-ból.

Nem az a lényeg, hogy milyen állapotban volt a fog. Senki nem mondta, hogy a doki hibája, de az amit művelt igenis az ő hibája:

1. Hibás, mert nem azt mondta, mint normális helyen, hogy szedjek antibiotikumot + gyulladáscsökkentőt próbáljuk meg lehúzni és menjek vissza, hanem helyben nekiállt kirángatni.

2. Hibás, mert nem érzéstelenített eléggé.

3. Hibás, mert ha nem elég az érzéstelenítés, akkor adnia kellett volna még, nem erőszakkal lefogatni a fejem és rángatni,amig ki nem jön, akkor is, ha ordítok a fájdalomtól. És igen erőszakkal lefogatta. Képzeld volt fogszabályzóm is NORMÁLIS MAGÁNORVOSNÁL. És kellett húzni 2 fogat. SENKI nem fogta le agresszíven, erőszakosan a fejem. Az asszisztens MEGTARTOTTA STABILAN miközben simogatta az ujjával a homlokom és nyugtatgatott. Ne te akard már nekem megmagyarázni, hogy hogy történt, mert nem voltál ott. És már bocs, de különbséget tudok tenni aközött, hogy megtartja az asszisztens a fejem stabilan kedvesen, vagy ordítok a fájdalomtól és erőszakkal lefognak, tudod nem vagyok debil. És képzeld, szájpadlásba kellett adni érzéstelenítőt hozzá, de azt is megoldották erőszak nélkül, óvatosan, majdnem fájdalommentesen ZSELÉVEL.


Képzeld, valamelyik héten tömést kellett cserélni az egyik nagy rágófogamban. Kaptam két szurit. Amit jeleztem, hogy fáj a tömés alján AZONNAL megállt az orvos és ADOTT MÉG fájdalomcsillapítót. Nem hagyta figyelmen kívül mint a csodás sztk-s orvosok.


Tudod vérlázító, hogy fizetem egy életen át a tb-t és akkor még spórolgatnak az érzéstelenítővel. Meg még menjek magánba egy halom pénzért, de elmegyek, mert több horror nem kell.


Ja és képzeld, volt 40 perces, feltárásos bölcsességfogműtétem is, mert így alá nőtt, NORMÁLIS MAGÁN SZÁJSEBÉSZNÉL, ahol ínyt felvágtak, csontot repesztettek, összevarrtak és mindenféle ilyen finomságok. Ott is stabilan tartotta a fejem az asszisztens ÉS NEM ERŐSZAKOSAN LEFOGOTT. Érdekes, hogy ahhoz el bírtak úgy érzésteleníteni, hogy csak matatást éreztem, egy fog kihúzásához meg sztk-ban nem.


Az én ismerőseim közül SENKI nem jár sztk fogászatra. Mert MINDENKINEK horror élményei vannak. Fogidegelés érzéstelenítés nélkül. Vagy idegelés után második alkalommal benne maradt ideg és mikor kiderült sem kapott még érzéstelenítést. És itt is sok dolgot olvasni. De biztos mindenki hülye, csak te vagy helikopter. :)


4-es: biztos valamit lehetett volna csinálni gyulladtan is. Először is nem nekiállni, vagy legalább is némi érdeklődést mutatni, hogy ordít fájdalmában a páciens a székben. Csak ez ott nem érdekelt senkit...

2019. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem speciel az sztk-s fogorvosnőm úgy adja be az injekciókat, hogy közben recseg az ínyem és fáj. Rendben, betömte a fogaimat, de így belegondolva ahogy itt elmondtátok, hogy valakinek nem fájt az injekció inkább magánba megyek, mert ha egyszerű fogtömésnél ilyen fájdalmas injekció-sorozatot adott, akkor foghúzásnál meghalnék.
2019. jún. 23. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem olyan is volt pl, hogy frontfogat kellett tömni. Kértem, hogy adjon injekciót. (Ez egy másik sztk.) Közölte, hogy szerinte oda nem kell, és hogy jobban fog fájni az injekció, mint a fúrás. Mondtam, hogy nagyon szépen kérem adjon inkább, mert már nagyon sok fájdalmon keresztül mentem, inkább szeretném. Erre mérges lett, elkezdte vágni a pofákat, mondta hogy "hát jó, akkor legyen" majd mint esküszöm a dartsba belevágta úgy a tűt az inyembe, felnőttként is a könnyem kicsordult. És most senki ne jöjjön azzal, hogy oda a legrosszabb adni, igen. Csak pl a mostani fogorvosom bekeni először ott is zselével. Majd beszúrja, benyom egy kis anyagot (ez valóban fáj egy ici-picit) VÁR, hogy az hasson és utána lassan tolja tovább. Tehát injekció és injekció adás között is van különbség. De pl van olyan hely, ahova beadja minden semmi nélkül úgy, hogy le sem zselézi. Szóval kérdező, ezt jó látod. Én azt tudom elmondani, ha valaki durva és szarik rád, hogy fáj neked vagy nem az mindent úgy fog csinálni, aki normális empatikus az meg figyel. 3. sztk injekció sztori: egy fiatal doki volt, a fecskendők rakatra álltak egy tálcában, mikor először ott jártam. Ki kellett fúrni a fogat, és egyből mondta, hogy ad is. Meg is lepődtem, pozitív élmény volt. Egy év múlva mentem kontrollra, és megint fúrni kellett. Nulla, azaz nulla db fecskendő volt mellette. Mondtam is neki, hogy kaphatnék szurit. Á nem ehhez nem kell és nem adott. Majd kiderült, hogy már megnyitotta a magánrendelését is és úgy szurkálta az sztk-ban hogy jusson is maradjon is. De pl a 4. sztkban ahova barátnőm anyja jár, az utolsó sorszámmal mire rákerült a sor elfogyot a napi kvóta és közölte a doki hogy nekiáll igy is kiidegelni a fogát.... és neki is állt. De a legjobb barátnőmét pl kiidegelték kérdezés és minden nélkül. És ismerem, nem a valaki valakije. Szóval ezekről ennyit. Velem semmi ilyen magánrendelőben nem történt. Velük sem.
2019. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elmentem magánba. 5 szurit kaptam és nem éreztem csak az egyiket kicsit, amikor a szájpadlásommba adta, de ott mondta is előre az orvos, hogy kicsit fájni fog. A foghúzás olyan volt mintha nem is lett volna. Izgultam nagyon, még mondtam is az orosnak, erre annyit mondott, hogy csak egy kis nyomást fogok érezni és már kint is volt. Csak arra eszméltem, hogy tartja a kezében a fogamat én meg megkérdeztem, hogy már kint is van??? :) Mivel már gyökérkezelték és sajnos azzal sem lehetett megmenteni, így nem kértek érte pénzt. Örülök, hogy magánba mentem.
2019. jún. 24. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól sikerült :)
2019. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. jún. 25. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!