Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a foghúzás?

Mennyire fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés

A két fölső négyes fogamról lenne szó. Fogszabályzó miatt kéne és ezelőtt egy fogamat se húzták. Tudom hogy két fogam kihúzása nem a vilàg vége de azért mégis borzasztóan félek mivel az érzés ismeretlen. Teljesen egészséges fogak, magánfogorvos fogja húzni. Úgy lesz, hogy kihúzzák az egyiket, egy hét gyógyulási idő és aztán a másikat is,megint egy hét és felrakják a fogszabályzót.

Mire számitsak? Milyen mértékű a fájdalom?



2019. jún. 25. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs begyulladva - és úgy tűnik hogy egészséges fogat fog húzni - akkor semmit nem fogsz érezni.
2019. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Igazából egyszer húzták fogamat, de nagyon kellemetlen volt. Nem fáj csak feszít és hallod ahogy kijön az ínyedből. Nem akarlak elijeszteni, de fel kell készülni rá hogy nem kellemes.
2019. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem az érzéstelenítő injekció fájt nagyon, utána már nem fájt, hanem kellemetlen volt. Ez kb. azt jelenti, hogy a képzeletemben társítottam az orvos tevékenységéhez a képet és az nagyon nem tetszett :D És ez nem egészséges fog volt, hanem gyökérkezelés után begyulladó. (A gyökérkezelést nehezebben éltem meg)

Páromnak így húzták ki 2 egészséges fogát, ahogy neked fogják, (fogszabi miatt) neki sem fájt, ráadásul pikk-pakk rendbe is jött... bezzeg én több mint 1 hónapja szenvedek vele, rohadt lassan gyógyul.


Szóval ne aggódj. A szuri után már nem fáj.

2019. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha ügyes a doki,akkor még az injekció is csak kellemetlen lesz .Feszítő érzést fogsz érezni,pár pillanatig .

Már előtte bevehetsz egy fájdalom csillapitót,hogy legyen arra hatása ,mire az injekcióé elmúlik .

Jól tudom hogy zajlik 1 fogszabályozás ,hogy szép sorban legyenek a fogak,teljes egészségeset is fel kell áldozni .

Azért van a fogorvosi szék karfája ,hogy erősen megszorítsad

2019. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem gyulladt a fog, csak feszítő érzés lesz, a szuri kicsit fájhat.
2019. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D Nagyon a foghúzás ellen voltam, de a röntgenkép nagyon azt mutatja, hogy a szép eredmény érdekében igencsak ki kell húzni. Nagyon ráparázok, remélem, hogy valóban nem lesz olyan durva a fájdalom.
2019. jún. 25. 17:22
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
roppan, recseg olyat mint mikor a szél kicsavar egy fát
2019. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem minden esetben fáj. Csak a fogszabályzás legyen sikeres, barátnőmnek nem volt az.
2019. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy az lesz. Volt még egy választásom, hogy alulra meg felülre is rak és akkor nem kell húzatni, de azt mondta az nem lesz olyan szèp eredmény.
2019. jún. 26. 14:43
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem fájt:)
2019. júl. 28. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!