Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok az ilyen fogorvo...

Mit gondoltok az ilyen fogorvosról? Visszamennétek hozzá vagy keresnétek másikat?

Figyelt kérdés

4 éve hozzá járok és nem volt semmi gond vele, fogszabályzóm volt, szépen megcsinálta a fogaim, mikor egy pici lyuk volt azt is betömte pedig nem is fájt. Most viszont elég érdekesen viselkedik, elmentem hozzá, mondtam nekik melyik fogam fáj (több is van) az egyikre mondta, hogy lyukas úgyhogy betömi, a másikra mondta hogy picike lyuk van rajta, de az olyan kicsi hogy nem fájhat. Erre mondtam neki, hogy mégis fáj időnként, és szeretnék egy panoráma röntgent, a válasza az volt, hogy nem kell teljes röntgen, ad 2 fogra beutalót, hogy azt röntgenezzék meg, mert nagy lyuk lett betömve és lehet az fáj, holott biztos hogy nem az fáj de mindegy. Ez egy magán fogorvos, és egyáltalán nem értem, hogy miért nem lehet azt tenni amit kérek, egy teljes röntgen csak jól jönne, pláne ha a fogam is fáj.

A vége az lett, hogy egy másik fogam miatt adott időpontot, kb másfél hónap múlva kéne mennem.

Nem szívesen megyek vissza hozzá, ugyanis amit legutóbb megcsinált fogat még mindig szokott fájni, feleslegesen meg nem fogok kifizetni csomó pénzt.


2019. jún. 29. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

A panoráma felvétel nem annyira jó mint az egyes fogakról készült hagyományos film. Az utóbbi sokkal kontrasztosabb, jobban kivehetők rajta a részletek, esetleges gyökérkezeléshez is jobb mert a mérete egyezik a foggal, jobban meg lehet becsülni milyen mélyen kell kikezelni az idegcsatornát.

Persze nyugodtan gondold azt, hogy egy panoráma felvétel az jobb és az orvos nem ért a szakmájához.

2019. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt "szerencsém" tapasztalni, hogy a panoráma RTG nem mutatta ki a gyökércsúcson a gyulladást, ahol ki kellett volna, akkor derült ez csak ki amior specifikusan arról az adott fogról készült felvétel. Jól tette hogy csak bizonyos fogakról, melyek fájnak, lesz RTG.
2019. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ember nem azért megy orvoshoz, hogy az azt tegye amit kér, hanem azért, hogy meggyógyítsa. A fogorvos elmondta a véleményét, elakart küldeni röntgenre, te akadékoskodtál, amivel nem értett egyet, de szerintem még így is jól kezelte.

Egyébként a fogak érdekes lények. Nekem pl. amikor a bal első gyulladt be, akkor előtte hetekig hátulról fájdogált a teljes fogsorom. Megvoltam győződve arról, hogy valamelyik rágófogam a ludas.

2019. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!