Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet hogy ez szajrak? Nagyon...

Lehet hogy ez szajrak? Nagyon annak tűnik

Figyelt kérdés
Évek óta,de tényleg évek kb 4-5 éve van az alsó szajpadlasomon egy fehér dudor ami nem fáj! És a bal nyirokcsomóm is fel van duzzadva vagy már fél éve,van több rossz fogam is,az egyik úgy letört hogy csak a gyökere van még és körülötte iszonyat be van dagadva, másik két fogamat pedig gyokerkezeltek és tömték,ekkor mutattam a duzzanatot a fogorvosnak és azt is hogy a nyirokcsomóm is duzzadt de rá se hederitett! Amiket leírtam mind szajrakra utal, úgyhogy nem tudom mi lesz így,lehet e ezt kezelni?
2019. júl. 11. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nyirokcsomó a rossz fogaktól duzzadt, szájpadláson a dudort én megmutatnám másik fogorvosnak is, lehet teljesen ártalmatlan dolog.
2019. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi az az alsó szájpadlás? Ilyen képlet nem létezik. Ha kemény, fájdalmatlan és a nyelv felőli oldalon van, akkor az valszeg csak egy csontkinövés, rengeteg embernek van ilyenje és semmit nem kell vele csinálni. Nyirokcsomója bárkinek lehet, reaktív is maradhat egy-egy fertőzés után, aki egy nyirokcsomóról rákra asszociál, annak a hipochondriáját kell kezeltetni.

Az ilyen komolyan elhanyagolt fogazat pedig az igénytelenséggel van összefüggésben, nem a rákkal. Semmi tüneted nincs, ami specifikusan szájrákra utalna.

2019. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Doros ***** válasza:

Tegyük már hozzá: nyirokcsomó mindenkinek van pár száz darab.

Problémát az okoz, ha egyik-másik nyirokcsomó megnagyobbodik.


A kérdező tetesse rendbe a fogait. Ha a fogorvos nem talál rákra utaló tünetet, akkor nincs rákra utaló tünet.

Már önmagában a régebb óta fennálló gyulladás (ahol "körülötte iszonyat be van dagadva") miatt is megduzzadhat egy környéki nyirokcsomó, de idővel keletkezhet szívprobléma is. Általában nem jó dédelgetni a gyulladásokat.

2019. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!