Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzéstelenítő injekció mennyir...

Érzéstelenítő injekció mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Már tömték 3 fogamat is régebben, akkor érzéstelenítő nélkül. Az akkori fogorvossal megbeszéltem, hogyha nagyon fáj akkor jelezzek és ad érzéstelenítőt. Nem kértem csak párszor jeleztem neki a kezemmel fúrás közben, akkor ő abba hagyta egy kicsit majd folytatta. Most agusztusban megyek ismét fogászatra és 1 lyukas fogam tuti van. Kérdésem az lenne, hogy mennyire fáj az érzéstelenitő injekció beadása? (Ne nézzetek légyszives hülyének, de írtózom a tűtől, már vérvételen is rosszul vagyok ha meglátom)
2019. júl. 21. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Kellemetlen, de nem fáj
2019. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon pici szúrás, alig veszed észre. A vérvételnél jóval véknyabb tűvel csinálják, és már szúrás közben elkezd hatni. Létezik vmi zselé is amivel még a tű helyét is el lehet érzésteleníteni de az végképp felesleges. Én aztán egész apró lukakhoz is kérek mindig.
2019. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyobb a félelem mint a tű. Legutóbb mikor szúrták konkrétan nem éreztem, csak a fogorvos mondta hogy amúgy megtörtént. Pedig annyira féltem hogy teljesen elsápadtam. :-D
2019. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tömésnél kicsit sem fáj, alig érzed meg..

Teljesen más gyökérkezelésnél vagy komplexebb fogorvosi beavatkozásnál, volt hogy 6-ot kaptam egyszerre mikor lereszelték a teljes felső fogsorom, de kívül a száj résznél ott se fájt csak mikor belül adták akkor ropogott,csípett,fájt nagyon, főleg mikor még be se gyógyult de már pár napra rá ugyanoda megint.

De ettől neked nem kell tartanod mert egy tömésnél épp hogy egy keveset kapsz, és csukd be a szemed akkor nem kell látnod.

2019. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor beszúrja a tűt az nem fáj, viszont amikor elkezdi nyomni belőle az anyagot, na az nem kicsit fáj. De csak néhány másodperc az egész, szóval ki kell bírni.
2019. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tömés esetén kapott érzéstelenítő nem fájt különösebben. Amikor előre, szájpadlásba szúrják (foghúzásnál van ilyen nagyrészt gondolom) az kellemetlenebb. Ha fog mögé, az ínybe megy az nem igazán fáj.
2019. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért a dolog nem ilyen egyszerű.

Kérdés,hogy alulra,vagy felülre szúrnak .Ha tapasztalt a doki,az alsó szinte alig észre vehető.

De ha felülre a szemfogak közti részre adják,a szájpalás felőli részre ,az bizony fájdalmas,feszítő érzést hoz létre .Ekkor szoktam érezni,na most jön ki a szememen .

Ilyenkor szokta a fogorvosi szék karfáját ropogtatni .

Eszméletlen sokat jártam már fogorvoshoz .

2019. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kellemes,de nem vészes. Inkább feszít és csíp.

Nem kell félned.

2019. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sokat kaptam már én is, van amikor fáj, van amikor kevésbe, ez nem tudom mitől függ, de valóban csak pár másodperc, megéri. Nekem a doki úgy szokta mostanában, hogy valami zsibbasztós cuccal előtte ráspriccel, na utána a szurit meg sem érzem.
2019. júl. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szamo77db ***** válasza:
Ha ügyes az orvos, gyakorlatilag semmit nem érzel.
2019. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!