Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki átesett már veszettség...

Aki átesett már veszettség elleni oltáson, volt komolyabb mellékhatás?

Figyelt kérdés

19 napja vizsgálat közben elég súlyosan megharapott egy kóbor cica akin segíteni akartunk, műteni is kellett.

A macska karanténozva lett, de a 7.napon elpusztult a betegségében, mivel karanténidő alatt nem folytathatták a kezelését. Így elkezdtük kapni ketten a veszettség elleni oltást, mert hétvégére esett a boncolása. Közben megérkezett az eredmény, negatív, de be kell fejezni az oltásokat, mert ez csak gyorsteszt volt még csak a macskánál. 3 hét a teljesen biztos. Többen ijesztgetnek az oltás miatt, hogy nagyon súlyos mellékhatásai lehetnek. Nem hagyták volna beadni... Kétlem, hogy ezt mondanák, ha ők jártak volna így!! Mert nem hiszem a veszettséget választanák az oltások helyett! De jobb a másikat az alapból nagy probléma mellé idegesíteni. :(


2019. aug. 5. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Az oltástól nem lesz semmi bajod, ellenben ajánlom annak szíves figyelmébe, aki nem tartja fontosnak a veszettség elleni oltást: [link]
2019. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A videó durva... Én is azt mondtam, hogy inkább valami mellékhatás, mint veszettség. De az ijszetgetősök vagy jobban érzik magukat ha paráztatják a másikat, vagy valóban nem adatnák be. A 3.oltás picit megviselt, de csak egy kisebb megfázáshoz hasonló tünetem volt 1,5napig. Illetve a lágyékomnál a nyirokcsomó azon az oldalt megnőtt és fáj, amelyik oldalba kaptam a szurit. De mondjuk ennyi legyen a legnagyobb problémám. Remélhetőleg elmúlik. De gondolom az immunrendszer működésbe lépett.
2019. aug. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!