Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudnék tenni, hogy ne...

Mit tudnék tenni, hogy ne egyenek meg a kullancsok?

Figyelt kérdés
Egy öregek otthonában dolgozom. Biciklivel szoktam menni, ott a bicikli tároló a fűben van egy fenyő mellett. Az utóbbi időben minden nap 2-3 kullancsot találtam magamon. Onnan tudtam meg, hogy viszketett, megnéztem és piros volt picit a bőröm, közepén pedig apró kullancs szívta a vérem. Kiszedtem őket szemöldök csipesszel, gyertyával elégettem, majd a bőröm lefertőtlenítettem. Kezd aggasztani, hogy mindig ez van. Ma máshova tettem le a biciklimet, ahol nincs sem fű, se fa, megint volt bennem kettő. Annyira aprók, alig lehet észre venni őket. Minden nap fújjam magam kullancs riasztóval? Vagy mit tegyek? Félek, hogy össze szedek valami betegséget. Engem minden megtalál. Bögöly is, szúnyog is, pók is, már utálom ezt az egészet... Segítsen valaki! Köszönöm!

2019. aug. 9. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Atya ég. Be vagy oltva?

Másnak nincs ilyen gondja ott, csak neked?

2019. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beoltva, másokról nem tudok. Én délutáni műszakban dolgozom egyedül, a többiek reggelesek, ezért nem beszélünk sűrűn.
2019. aug. 9. 01:29
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

azért nem kell mindjárt papot hívni. meglepődnétek, hogy hány ember lyme fertőzött. nagyon sok emberben tüneteket se okoz. legritkább esetben okoz agyhártyagyulladást meg hasonlókat.

amúgy használj kullancs ellenes sprayt, meg ne járj biciklivel, amúgy is gyökérség.

2019. aug. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Minden nap fújjam be magam a sprayvel?

Miért lenne gyökérség a biciklizés?

Jó dolog a bicikli, főleg Németországban, mi itt élünk.

2019. aug. 9. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!