Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyakran visszatérő gomba és...

Gyakran visszatérő gomba és herpesz lehet a gyenge immunrendszer miatt?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek az éven már legalább négyszer volt hüvelygombája. Ilyenkor rajtam is piros pöttyök jelennek meg, amik a gombaellenes krémől eltűnnek 1-2 hét alatt. Addig nem is tér vissza amíg ismét gumi nélkül nem szeretkezünk, de utána már szinte borítékolható hogy pár napon belül ismét előjönnek. Voltam már orvosnál, nálam semmit nem találtak, azt mondták hogy azért vannak rajtam pöttyök, mert a barátnőm gombás és nálam így jelentkezik. Barátnőm is volt már vagy háromszor orvosnál, de mindig ugyanazt kapja... krém/tabletta/kúp és néhány hétig jó.


Ezenkívül ami még feltűnt az utóbbi időben, az az hogy szinte folyamatosan ajakherpesze van. Mindig keni krémmel, de azon kívül hogy gyorsabban eltűnik nem sokat használ, 1-2 nap és visszatér. Nekem is van herpeszem, ahogy az emberek többségének, de 1-2 évente egyszer ha előjön.


Mondtam neki hogy ez így nem igen van rendben a gombával meg a herpesszel, de nem nagyon foglalkozik vele.


Szerintetek lehetséges hogy az immunrendszerével van baj? Ennyire nem lehet valaki érzékeny mindenféle fertőzésre, mert így akkor lassan az utcára sem mehet majd ki..



2019. aug. 27. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Kenetet vettek tőletek? Az alapján állapították meg, hogy nálad semmi? És ő a kenet eredménye alapján kapja célirányosan a kezelést? Nem biztos, hogy gomba, legtöbbször kevert szokott lenni.

A herpesszel is volt orvosnál?

Egyébként a legtöbb embernek soha az életben nincs herpesze.

Esetleg érdemes háziorvosnál beutalót kérni egy általános laborra, abból kiderülhet, ha van valami, ami esetleg legyengíti.

2019. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, tőlem is és tőle is vettek kenetet, az alapján kapta a tablettát/kúpot.

A herpesszel nem volt orvosnál, mert azzal ugye "minek is? az csak herpesz majd elmúlik magától" - féle a hozzáállása :/

Jó nem a legtöbbnek, de azért elég gyakori a herpesz, csa sokan nem is tudnak róla hogy van nekik.

Általános labor elég? Vagy immunológus esetleg meg tudna valamit állapítani?

2019. aug. 27. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Először általános labor kéne. Ha ott van valami eltérés, akkor továbbmenni.

Egyébként az tényleg túl sok, ha szinte állandóan kijön a herpesz. Nekem is van herpeszes ismerősöm, egy évben kb. egyszer jön ki neki. Vagy ha idegen helyen iszik és nem volt tökéletesen tiszta a pohár. De akkor utólag tudja a konkrét okát.

2019. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!