Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan tudom erősíteni az...

Hogyan tudom erősíteni az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Mostanában gyakran vagyok beteg. Elkaptam az övsömört is, amit az kap el, akinek gyenge az immunrendszere. Már annyira félek hogy megint elkapok valamit, hogy enni se merek, mert félek hogy kihányom. Az elmúlt időszakban sokat nőttem, lehet hogy ettől vagyok gyenge. Hogyan tudom erősíteni az immunrendszerem?

2019. szept. 1. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a D vitamin segített, csak azt szedem és észrevehetően erősödött az immunrendszerem. Bár most nyáron kevesebbet szedtem, ősz végén szedtem kúraszerűen és egész telet megúsztam betegség nélkül, ami nálam nagy szó
2019. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az immunrendszert nem lehet erősíteni. Sehogy. Csak esetleg Immunoglobulin injekcióval.

Amennyiben valaki nem immunhiányos, az immunrendszert csak gyengíteni lehet, erősíteni nem.

Pl. ha vitaminhiányod van, nem eszel, alszol rendesen, gyengül az immunrendszer védekezőképessége.

De ez amint elkezdesz normálisan táplálkozni visszaáll.

Ha immunhiányos vagy (ezt jelenti a gyenge immunrendszer, valamelyik védekező sejtből neked kevés vagy épp túl sok van), azt kezelni kell, nagyon komoly betegség, ezt immunológián fel kell deríteni.

Megehetsz akármennyi C vagy D vitamint, nem fog erősödni az immunrendszered. Az előző válaszolónak valószínű D-vitamin hiánya volt, ami igen gyakori.

El kell menni egy ilyen jellegű kivizsgálásra.

2019. szept. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sehogy. Túl kell esned egy betegségen (ami megerőlteti az imunrendszert) hogy az meg legyen jegyezve. I'gy majd később az imunrendszerednek könnyebb lesz a legyőzése.


Plusz: I'gy működnek az oltások (csak azok speciálizáltabbak)

2020. márc. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!