Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszatérő allergia. Vissza...

Visszatérő allergia. Vissza lehet fordítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mikor kicsi voltam, asztmás és allergiás voltam az állatokra. Emlékszem, hogy nem alhattam tollpárnán, és hogy használnom kellett inhalálót. Iskolás koromban már nem volt ilyen gond, mert tesiből sosem voltam felmentve, sőt, mindig az elsők között voltam felméréseknél. Harmadikos koromban lett kiskutyánk a panel lakásban. Addig jártunk egy orvoshoz is, akinek (anyum kérésére) nem mondhattam meg, hogy lett kutyánk. Nála csináltak rajtam allergia teszteket. Nem volt semmilyen allergiás reakcióm a kutyánkra.

Eltelt 9 év és arra lettem figyelmes, hogy reggelente úgy kelek, hogy be van dugulva az orrom, sokat fújkáltam, azt hittem beteg vagyok. Nem nagyon foglalkoztam vele, de feltűnt, hogy csak otthon volt ez. Mikor kint voltam ló, kutya közelében nem dugult be az orrom. Aztán meguntam és nagy nehezen sikerült eljutnom egy allerga vizsgálatra. Kiderült, hogy kutya-, macskaszőr, és parlagfű allergiám van. Majdnem elsírtam magam, mikor megtudtam, mert nagyon imádom az állatokat... gondolkoztam, mitől alakulhatott ki újra az allergiám, olvasgattam utána. Elvileg okozhatja, hogy legyengül az immunrendszer. Viszont az allegiás reakció pont azt jelenti, hogy "túl jól" reagál az immunrendszerünk az allergénekre. Szóval ezt nem igazán értem. Olvastam, hogy lelki oka is lehet ennek. Ha ez lehetséges, akkor elképzelhető, hogy az akkori barátommal való szakítás viselt meg annyira (nem első kapcsolat, viszont az első szerelem).

Az a kérdésem, mit gondoltok erről és hogy szerintetek ezt vissza lehet-e fordítani. A parlagfű probléma annyira nem érdekel, majd fogok inni kúraszerűen teát, mert ismerek olyat, akinek bevált, pedig volt, hogy előtte befulladt a parlagfűtől, azóta semmi baja. Állatallergiára lehet valami megoldás? (Trollok kíméljenek az olyan hülye üzenetekkel, hogy főzzek kutyaszőrből teát. Köszi.)



2019. szept. 4. 23:06
 1/8 anonim válasza:
Van rá pszichoterápia, keress rá a neten.
2019. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Az allergia a modern kor betegsége és a túlzott higiénia okozza. Mivel a szervezet immunrendszere a "steril" környezetben kevés kórokozóval találkozik, ezért nincs eléggé foglalkoztatva, túlműködik és túlreagál. Ha sokat vagy a szabadban, akkor már sok esetben ez is gyógyító, mert ilyenkor rengeteg impulzus éri és leköti a figyelmét.
2019. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Az allergianak biztos hogy nem lehet lelki oka, ezt maximum idióták irják, akik mindenre rámondják hogy lelki eredetű.


Egyfajta autoimmun kórképhez hasonló dolog az allergia, szóval genetikailag kódolt de bármikor jelentkezhet és végülis környezeti hatásoknak is köze van hozzá.

2019. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy az allergia vizsgálat eredménye nem szentírás. Vagy lehet, hogy átmeneti dolgok, pl. stressz fokozzák az allergiás tüneteket. Nekem vannak időszakok, amikor totál bedugulva ébredek reggelenként, és semmilyen allergiát nem tudták kimutatni még vérből sem. Ugyanakkor antihisztamin elmulasztja.

Az öcsémnek erős macskaszőrallergiát mutattak ki, és semmi baja a macskáinktól akkor sem, ha rajta fekszenek. Parlagfű szezonban még taknya-nyála egybefolyik, pedig arra papíron nem allergiás.

2019. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak a saját törtenetemet tudom leírni. Szerintem teljesen mrgszűntetni nem lehet az allergiát de reagalhatsz enyhébben vagy lehetsz tünetmentes bizonyos esetekben. Én is ugyan ezekre vagyok brutalisan allergiás. Mégis volt jó pár év mikor alig tüsszögtem a nyáron iden meg majd megpusztulok. Én a környezrtszennyezéssel hoztam összefüggésbe mert régen egy pici faluban laktunk ahil autó is alig jart. Ott semmi bajom nem volt. Aztan beköltöztünk Budapestre panelba és jött az allergia. És most jön a vicc. Volt macskám 12 évig. Az orvos folyton mondta szabaduljak meg tőle. Nyilván ez szóba sem jöhetett és nem is okozott tüneteket a cica max ha sokat simogattam és megdörzsöltem a szemem akkor viszketett. De egyebkent szinte semmi. Kérdeztem ez hogy lehet. Azt mondták ORVOSOK! azért lehet mert a saját cicámat annyira szeretem, higy rá nem vagyok allergias. Ha vendagséfbe mentünk más cicaktól fél óra múlva már tüsszögtem kutyaval meg egyáltalan nem tudok egy légtérben mrgmaradni mert a tüdőm is bevizesedik tőle és köhögesig fajul a dolog. Egyebként állatokkal dolgoztam közvetlenül évekig. Mikor felvettek almaim allásába három napig taknyom nyálam összefolyt az allergiától. Semmi nem hatott. Aztán baromi dühös lettem és rászóltam magamra hogy ezt nagyon sürgősen be kell fejeznem mert elveszítem az allásom. És láss csodát másnapra elmúltak a tünetek. Nem múlt ez az allergia. Ha nagyon sok volt az állat vagy nagyon erős szagú akkor csavarka az orrom kissé. De elég vilt haconta 1-2 alkalommal gyógyszert bevennem nem kellett felmondanom. Ez az időszak a parlagfű allergiamra is kedvezően hatott. Lerövidült az allergiás időszak és egeszen enyhe lett. Jót tett hogy sok allergén vett körül. Most meg nem tudom mi van de brutálisan kijött a parlagfű allergiam. Kokréten semmi nem hat és nagyon szenvedek. Momdjuk lelkileg is nehéz időszakot élek szóval igen, szerintem összefügg lelki dolgokkal. De azért valami más is lehet a hátterben mert azért 100% ban sosem múlt el, enyhe formában mindog jelen volt a városba költözés óta. Hozzáteszem videken sokkal boldogabb voltam. Nem tudom mi az igazság megosztottam a saját tapasztalataim aztán hátha tudod valamire használni :) Mondjuk ha lehrtőséged lenne tiszta levegőre költözni, tengerpartra vsgy autómentes környezetbe biztos hogy sokat enyhülne a dolog. Csak hát ez nem ilyen egyszerű tudom.
2019. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A parlagfű teával óvatosan. Először csak egy picike kiskanálnyival vagy csak a bőrödre kend. Nekem ilyen célzattal vettek a szüleim virágport. Szerencsére csak egy gombostűfejnyit kóstoltam meg belőle de attól is azonnal viszketni kezdett antorkom és dagadni a szám és a nyelvem. Két allergiagyógyszer segített rajtam. De ha bekapok egy kiskanálnyit akkor hívhattuk volna a mentőt. Gyerekkoromban kétpofára ettük tejbe keverve a virágport. Akkor semmi bajt nem okozott. Felnőtt koromra meg ez lett. :( Parlagfű, kutya, macska, vadkender, amerikai aranyvessző, kamilla, fehérüröm. Nekem olyat is mondott az orvos hogy ha nem talalkozol allergennel amire baromi allergiás vagy első alkalommal nem biztos hogy mutatsz tüneteket. Pl kamillánal nekem nincsenek pedig még felkialtójeleket is rajzoltak olyqn erős reakciót mutattam rá. Mindig is utaltam a kamillát így a gyerekkoromból is kimaradt. Kamillás krém meg wc papír nem okoz semmi tünetet, vagy csalás és nem is raktak bele kamillát :D
2019. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5/6-os, köszi a válaszod. Nem lehet, hogy olyan fajtájú macskád van/volt, aminek a szervezete nem termel annyi FEL-D1 fehérjét? Ilyenek a szfinx, a bengáli macska, a sziámi, a devon rex és a balinéz.

Itt egy cikk erről:

[link]

2019. szept. 20. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy :) az utcán találtam. Fekete fehér közönséges házimacska volt. Természetesen a legszebb, legpuhább és legkedvesebb a világon :)
2019. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!