Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet tüdőgyulladás?

Ez lehet tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem minden tüdőgyulladás egyforma, viszont már nagyon aggódok, holnap megyek orvoshoz, de szeretnék felkészülni az esetleges diagnózisra.

Szóval, 2 hete kezdődött. Először sima náthának tünt, elmentem a háziorvoshoz, ki írt egy hétre, mivel nem szerettem volna náthásan iskolába menni, megfertőzni a többieket.

A gyógyszereket rendszeresen szedtem, kezdtem jobban érezni magam, volt utána étvágyam másfél/két napig, de a köhögés az istenért sem múlott.

Aztán egyre rosszabbodott. Mára már ott tartok, hogy kutyaugató köhögésem van, s olyan sokszor mintha fulnék megfele, vagy hogy is mondjam..

Sokszor nem kapok levegőt egy-egy köhögés után, és ilyenkor átlagosan fáj, vagy szuródik a mellkasom. Van, amikor nagyon gyengén, van, amikor elég erősen.

Lázam nem volt, csak max egy kis hőemelkedés/hidegrázás.


Ez lehet a tüdőgyulladás kezdődő tünete, vagy valami más alsó vagy felső léguti megbetegedés?



2019. szept. 22. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg olyan durva a helyzet, ahogy írod, és szó szerint fulladozol meg nem kapsz levegőt, akkor ne várj reggelig, hanem menj el az ügyeletre. Egyébként igen, lehet akár tüdőgyulladás is, vagy sok egyéb légúti betegség is, ezt majd az orvos mondja meg, vizsgálatok után.

Jobbulást!

2019. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de nem biztos. Sajnos elfelejtettél megfelelő időben hurutoldót, köptetőt és köhögéscsillapítót szedni, így mára generalizálódott a betegség.
2019. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. szept. 22. 21:46
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, mikor elmentem a háziorvosomhoz ő írt fel nekem köptetőt és köhögéscsillapítót.
2019. szept. 22. 21:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, mikor elmentem a háziorvosomhoz ő írt fel nekem köptetőt és köhögéscsillapítót."


Kissé ellentmondásos. Egyiket a másikára nem írja fel. Vagy ezt írja, vagy azt.

2019. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Sajnos felírják egyszerre sokszor, viszont nem mondják el a helyes használatot, ugyanis a beteg ha köhög, az zavarja és beveszi a köhögéscsillapítót, ha már van, de az természetes, hogy a hurutoldó miatt van.

A köhögéscsillapítót este kell alkalmazni, hogy tudjon aludni, vagy száraz köhögésnél.

De mindegy is, mert mész orvoshoz úgyis az új tünetekkel.

2019. szept. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Képzeljétek el, hogy el mentem a dokinőhöz.

Azt mondta nekem nincsen az ég világon semmi bajom.:D ez vicces.

Meghallgatta a tüdöm, azt mondta negatív. Mikor meghallották hogy köhögök, akik mellette ül megkérdezte, hogy biztos negatív a tüdő?

De én már nem bírom..egész este nem aludtam csak köhögtem és köhögtem. Most ott tartok, hogy nemcsak köhögés hatására fáj a mellkasom, hanem már nyugalmi állapotban is. Azt érzem, hogy szét égett az egész belső felem, a tüdőm, a mellkasom. Egyszerűen nem kapok má nyugalmi állapotban sem levegőt sokszor. De persze, nincs nekem az ég világon semmi bajom..

2019. szept. 23. 08:16
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Megértjük, persze kellemetlen és idegesítő is, de ha hallgatózással nincs gond, akkor nincs tüdőgyulladásod, max. hörgőgyulladás, de ez nem jelenti azt, hogy később nem lehet. Ezért kell visszamenni és elmondani, hogy a panaszok nemnszűnnek.
2019. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony lehet tüdőgyulladás. Nekem sem hallottak semmi és a röntgenen sem vették észre a vége ptx lett. Minimum egy röntgen kéne.
2019. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2019. okt. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!