Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt mondták, hogy húgyhólyaggy...

Azt mondták, hogy húgyhólyaggyulladás, de miért fáj a méhem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja görcsöl a méhem. Volt kis pecsételő vérzésem is, hasszurkálás, de nem volt ettől több tünetem. Nem csípett, nem égett, semmi nem utalt komolyabb problémára.

Egy kis hőemelkedésem volt esténként (körülbelül 3 este), ennyi. Munka közben, mikor súlyt kellett emelnem, bele nyilallt a méhembe a fájdalom.

Három nappal ezelőtt szeretkeztünk a férjemmel, utána annyira fájt a méhem, mintha savat öntöttek volna bele.

Tegnap elmentünk a kórházba, ahol kiderült, hogy húgyhólyaggyulladásom van. Kaptam rá antibiotikumot.

Nem értem, hogy miért a méhemmel van a probléma, ha felfáztam?

Annyit tudok, hogy a papíromra leukocita pozitív és zystitis volt felírva.

Esetleg én tudok még tenni valamit, hogy rendbe jöjjek az antibiotikum szedésén kívül?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 11. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A hasi fájdalmat nem lehet annyira pontosan lokalizálni, hogy biztosan megmond, mi fáj (tehát nem a "méhed" fáj, hanem az alhasad középen). A húgyhólyag ott van a méhed előtt, biztosan azt érezted, a vér is valószínűleg onnan jöhetett.

Igyál jó sok folyadékot, tőzegáfonya teát, a pangó vizelet nem segít a dolgon.

2019. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is középen fájt, éreztem, ahogy szétterjed az a borzasztó érzés petefészkeim felé is. Nagyon megijedtem, hogy valamilyen nőgyógyászati problémám lehet, de azt hiszem, a húgyhólyag a méh előtt helyezkedik el és ezért fájt folyton a hasam, derekam. Én nem kaptam konkrét diagnózist, csak amikor nőgyógyásznál voltam, kizártuk annak a lehetőségét, hogy valami probléma lehet velem nőgyógyászatilag (vett kenetet stb.). Azt is mondta, hogy szerinte pszichoszomatikus, de szerintem nem.


Mindenesetre nagyon nyugtalanító érzés volt és még mindig sokszor fáj, csíp a vizeletem és arra nem kaptam semmilyen antibiotikumot, mert a vizeletből érdekes mód, mindig negatív eredmények derülnek ki.....


A megnövelt folyadékfogyasztás, tőzegáfonya, propolisz, grapefruit mag cseppek fogyasztása viszont megerősítésként jó lehet. Nagyobb mennyiségű C vitmamin juttatása a szervezetbe. Sokszor a legyengült immunrendszer, esetlegesen egy kialakuló cukorbetegség is meghúzódhat a háttérben.

2019. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is azt éreztem, hogy a petefészkem fáj. Azért is gondoltam, hogy a méhemmel van gond, mert most a menstruációm is rosszabb volt, mint szokott. Erős, lüktető szerű görcsök voltak. Petefészeknél szurkálást éreztem.

A köztes vérzés biztosan a hüvelyemből jött, mert még két napig barnáztam is menstruáció után egy héttel jött, utána kis folyás is volt, enyhén sárgás fehér, de nem volt semmi más tünet. A mostani menzeszem késett 5 napot, utána jött meg durván erősen. Csináltak tegnap tesztet, azt mondták nem vagyok terhes.


"Azt is mondta, hogy szerinte pszichoszomatikus, de szerintem nem."

Jaaaj, ez már annnnnnyira unalmas. Erről sokat tudnék mesélni.... Apukámnak is azt mondták, hogy azért nem tud nyelni, mert pszichoszomatikus, utána kiderült, hogy nagyon durván meg volt fázva, az egész nyelőcsöve, hangszálai, minden tiszta fehér volt, de "tényleg" pszichés gond... -.- Természetesen ezt egy másik orvos derítette ki.



Köszönöm szépen a segítségeket, fogok venni vitamint és tőzegáfonyát. Víz ivást is próbálom tudatosan megoldani. Tényleg nem iszom sokat mostanában.

2019. okt. 11. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nogyogyasznal voltal? Mehnyakadat megnézték?
2019. okt. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hüvelyi ultrahangot is csináltak. Azt mondták, hogy minden jó.
2019. okt. 14. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!