Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért betegszeg le állandóan...

Miért betegszeg le állandóan ősszel focik után?

Figyelt kérdés

Olvastam sokat a témában erről a neten, hogy állítólag a hidegtől nem lehet lebetegedni.

Én rendszeresen focizok évek óta.

Már pár éve télen csak terembe szoktam, azóta hogy egy alkalommal tüszős mandulagyulladást kaptam és majdnem kórházba is kerültem emiatt, nem tudtam enni egyáltalán, inni is csak alig.


Viszont most ugye még csak október van és tegnap is voltam egy focin este. Éjfélre már éreztem, hogy begyulladt a mandulám, szerencsére reggelre már nem fájt olyan szinten mint éjjel. De tényleg nekem ennyi is elég és végem.


Az a baj, hogy nem tudom mi az oka, mi a jobb? ha zuhanyzok utána vagy nem. És ha cserélgetünk az is lehet gond, ugye mert játszok 20 percet aztán kimerülök leülök a hidegben 10 percre. Ilyesmiken gondolkozok.

Mert ha nem mozognék semmit, az még egészségtelenebbé tenne, meg hát szeretem is a sportot.


27 F



2019. okt. 12. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerinted ha a hidegtől meg lehet betegedni, miért van, hogy pl. Oroszországban nem beteg mindenki egész évben?

A baktériumok és a vírusok okozzák a betegségeket. Attól hogy bezárlak 2 órára egy -10 fokos szobába miközben jeget etetek veled sem lesz semmi bajod, hacsak nem érintkezel torokfájást okozó virussal vagy baktériummal közben. Nemtom ezen mit nehéz megérteni. Télen azért van több megbetegedés, mert az emberek sokkal többet vannak zárt, csukott ablakos környezetben együtt.


Amúgy ez ellen az általános higiénia betartásával tudsz védekezni, gyakori kézmosás stb.

2019. okt. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, mindenhol ezt írják.


De ha én kimegyek a szabadba és mozgok egyből fáj a torkom.

Ezen meg én nem értem mit nem lehet megérteni.

2019. okt. 13. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Rossz a mandulad, vetesd ki. Velem is ez volt...
2019. okt. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!