Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy laborteszt során kiderült,...

Egy laborteszt során kiderült, hogy nincs kialakult védettségem rózsahimlő (rubeola) ellen. Felnőttként ez gondot okozhat, érdemes lenne felvennem ezt az oltást?

Figyelt kérdés

40 évesen most voltam egy laborteszten, ahol különböző fertőző betegségekkel szembeni immunitásomat nézték.

Az eredmény alapján rózsahimlő ellen nincs védettségem.


Ez mennyire okozhat gondot? Szerintetek felvegyem ezt az oltást, vagy ebben a korban már nem számít?

És ki tudja beadni, a háziorvosom?



2019. okt. 16. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ebben a korban nincs jelentősége, olyan magas az oltottság, hogy nem nagyon van kitől elkapni. Ha mondjuk nő lennél és még gyereket akarnál, akkor érdemes lehet, de gondolom 40 évesen ezen már túl vagy...
2019. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont. Igazából azért kell oltani ellene, mert nagyon magzatkárosító. Ha már nem szeretnél gyermeket, akkor felesleges oltani.
2019. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szamo77db ***** válasza:
0%
Én gyerekfejjel átestem ezen a betegségen. Úgy tudom, ilyenkor a szervezet egy életen át "emlékszik" rá és védekezik. Remélem, nem lesz semmi bajom.
2019. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nézték a rubeola elleni védettséged? Nem szokványos vizsgálat, inkább csak olyanoknál nézik, akik gyereket akarnak vagy terhesek. Volt valami speciális ok, hogy ezt a tesztet elvégezték? Pl. kiütés, immunhiány gyanú, stb.?
2019. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Férdi vagyok, így a szülés nálam nem játszik.


#4-es:

Hamarosan lesz egy kiküldetésem Pápua Új-Guineába és az ottani fogadó cég protokollja szerint egy komplett labortesztet el kellett végezzek, amin különböző fertőzések elleni immunitásomat tesztelték.

2019. okt. 19. 08:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon valóban nem kaphatsz rubeolát, de sok országban igen. Ritkán - főleg felnőtteknél - vannak szövődményei a rubeolának is. Ha jól sejtem a korod alapján, nem MMR oltást kaptál, hanem vagy nem kaptál rubeola oltást egyáltalán vagy külön oltásként kaptad. Ezt is jó lenne tudni.

A WHO honlapja szerint van rubeola Pápua Új-Guineában, bár nagyon kevés (de nem tudni, milyen a diagnosztika kapacitás ott, egyáltalán felfedezik-e a rubeolás eseteket).

Kérhetsz tanácsot a Nemzetközi Utazásegészségügyi és Oltóközpontban:

[link]

Itt személyre szabott tanácsot tudnak adni.

2019. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!