Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magasabb monocita, alacsonyabb...

Magasabb monocita, alacsonyabb hemaglobin mire utalhat? Monocita: 2, 0-8, 0 Enyém: 10,1 Hemoglobin: 140-175 Enyém: 136

Figyelt kérdés
2019. okt. 23. 14:37
 1/6 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy ezt a vérképet autoimun betegség gyanú miatt kérte a reumatológus.


Bizakodó voltam, hogy valami kiderülhet belöle.

2019. okt. 23. 14:38
 2/6 anonim ***** válasza:

A monocita emelkedése jellemzően valamilyen infekció fennállása esetén fordulhat elő, de autoimmun betegségnél is jelentkezik. Az alacsonyabb hemoglobin pedig vérszegénységre utal, ez lehet vérveszteségtől, vashiánytól, vitaminhiánytól.

De annyira minimális az eltérés mind a két értéknél, hogy ezekből messzemenő következtetéseket nem nagyon lehet levonni.

2019. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen kis eltérés szerintem az ég világon nem jelent semmit.


Egyél céklát.

2019. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Többi paraméter a normál tartományban található?

Eddig ezek szerintem nem kiugróan magasak.

2019. okt. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4-es vagyok

A szintek attól is függenek, melyik oldalon/tankönyvben nézed. Hemoglobin tudtommal 110-165 között változhat (vagy férfiaknál talán 130-175).

2019. okt. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A monocita, valamint a hemaglobin eltérése áteresztő bél szindrómára utalhat, ami viszont az autoimmun betegségek előszobája. A bélflórád helyreállításával, sok rost napi bevitelével megállítható a folyamat.
2019. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!