Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A finnek (és persze mások, de...

A finnek (és persze mások, de ők kezdték) szauna után a hóban fetrengenek vagy egy hideg tóba/kültéri hidegvizes dézsába ugranak, mert ez állítólag egészséges. Mitől egészséges, hogyan erősíti az immunrendszert vagy milyen módon hat az egészségre?

Figyelt kérdés
Ha én télen rendszeresen egy tóban megmerítkezek néhány percre, akkor annak ugyanilyen jó hatása van, vagy csak melegből a hidegbe "működik"?

2019. nov. 3. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tudományos háttér (tudomásom szerint) nem tisztázott, de a dolog valós.
2019. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%

Edzik vele bizonyos stresszfehérjéket, amik tényleges baj esetén így gyorsabban fognak "ugrani" és segítenek megelőzni a betegségeket. Ilyen fehérjék azok is, amik pl. láz esetén rátekerednek a dns-re és védik azt a túlzott hő okozta károsodástól.

Amúgy a simán hideg vízbe merülés is hasonlóan jót tesz, azt is csinálják a finnek avantouinti néven, léket vágnak a tóba és uzsgyi bele.

2019. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A hideg vízbe merülés nem járhat izomgörccsel, akár szívinfarktussal? Ha edzeni kell erre, akkor azt hogyan lehet? Először csak 20 fokos vízbe 1 hónapig, aztán 10 fokosba 2 hétig, stb. vagy hogy?
2019. nov. 3. 19:39
 4/5 anonim válasza:
73%
Melegtől a polusok és az izmok kicsit kitagulnak és a hidehtol osszeszukolnek ezt ismetelve elvileg edzik ezeket a reszeket de en se tudom pontosan.
2019. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
#3 felhevült testfelszínnel nem szabad hideg vízbe ugrani, elvileg szauna után (ott nem csak a felszín melegszik fel) meg simán minden nélkül lehet. Csak egyik esetben sem hirtelen ugranak be, hanem szép lassan merülnek be. Én a lékeset nem csináltam mert nem tudok úszni de szauna után a hóban hemperegtem már és a tóba is besétáltam ameddig mertem.
2019. nov. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!