Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza elleni védőoltást...

Influenza elleni védőoltást megkaptam, náthás sem leszek soha?

Figyelt kérdés
és jövőre újból be kell adatnom ?
2019. nov. 13. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De. Olyan gyorsan mutálódik az influenza vírus, hogy kb. mmintha be sem adattad volna
2019. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A náthát is vírus okozza, de nem az influenza vírus. Ettől még lehetsz náthás bármikor. És jövőre újabb oltás szükséges, ez az idei már nem igazán hat jövőre. És csak bizonyos törzsek ellen hat a védőoltás, ha más vírus támad, akkor ennek ellenére lehetsz influenzás.

Időseknek és krónikus betegeknek fokozottabban ajánlott a védőoltás, mert egy esetleges influenzás megbetegedés súlyos szövődményeket okozhat.

2019. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Náthának semmi köze az influenzához. Tehát attól még lehetsz náthás. Annyit segít, ha el kapod az influenzát, gyorsabban túl leszel rajta.
2019. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Minden évben ismételni kell az oltást, mert minden évben más az oltás összetétele,típusa. Jó dolog az oltás,mert ha el is kapod esetleg az influenzát,nem lesz szövődménye, nem lesz súlyos,könnyedén át fogod vészelni. Az influenza oltás nélkül egy súlyos,magas lázzal járó betegség, gyakran okoz komoly szövődményeket.
2019. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Az előttem szólok hajszál pontosan leírták mi a pálya, csak egyet tudok velük érteni
2019. nov. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én előbb tájékozódtam volna, aztán adattam volna be (ha beadattam volna)...
2019. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden evben meg kell ismetelni az oltast.

De igen siman lehetsz nathas,ez attol nem ved meg.

2019. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Én még soha nem voltam influenzás, oltás nélkül sem, ráadásul több fajtája van, mindegyiket nem is tartalmazza a vakcina. A náthának meg semmi köze az influenzához, azt az oltástól függetlenül bármikor kaphatsz.
2019. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam influenzás. Nem kívánom senkinek azt a három hetet amit átéltem azalatt. Igaz szövődménye nem lett, szerencsére!Azóta minden évben beadatom.
2019. nov. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha többé és a szúnyogok sem csípnek meg ezen túl.
2020. szept. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!