Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Teljesen legyengült az immunre...

Teljesen legyengült az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

Folyamatosan száraz a bőröm, néha random kiütéses is kicsit (sosem volt), az ajkam, orrom is totál száraz, és kb szeptember elején faztam meg, azóta nem sikerült meggyogyulnom. Néha ha jobb lett volna, akkor rá 1-2 napra újra torokfájás meg orrfujas ezerrel. A szemem is be szokott mostanában vorosodni, amit szintén sosem szokott. Nagyon zavar, hogy a pénzem szeptember eleje óta coldrexre, strepfenre, neocitranra, stb.-re megy el.

Sosem voltam az a beteges típus, de teljesen le vagyok épülve most.

Ebből én arra következtetem, hogy gyenge az immunrendszerem most. Ha valóban így van, ez mitől lehet? És mit lehet ellene tenni? Ugye nem veszélyes probléma(?)



2019. dec. 11. 13:57
 1/3 A kérdező kommentje:
(A végtelen fáradtságról nem is beszélve, az lemaradt! )
2019. dec. 11. 13:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az súlyos C-vitamin hiányra utal.

Az immunrendszer megfelelő működéséhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű C-vitamin, ez 30 mg/testkilogramm, vagyis egy 70 kilós egészséges embernek 2100 mg a napi szükséglete.

Betegség esetén még több.


Lásd: Prof. Szentgyörgyi Albert, aki a C-vitaminnal kapcsolatos kutatásaiért kapott Nobel-díjat

2019. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a neocitran nem gyogyitja a megfazast, mindossze a tuneteket fedi el, cserebe baromira veszelyes
2021. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!