Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Sumamed antibiotikum tablett...

A Sumamed antibiotikum tablettát ilyen esetben hogy szedjem?

Figyelt kérdés

"Az alsó-, és felső légúti, valamint fogfertőzések, továbbá a bőr- és lágyrész fertőzések kezelése

(kivétel az eritéma migránsz):

Naponta egyszer 500 mg (naponta egyszer 2 db 250 mg-os kapszula) 3 napon át."


Torokgyulladásra írta fel nekem doki, 1 dobozban 6 db tabletta van, és 3 napon át kell szedni, 1 nap 2 tabi.


Viszont 2 dobozzal írt fel, és a betegtájékoztatón az van írva, hogy 3 napig lehet szedni.

Ilyen esetben ha nem leszek jobban 3 nap múlva, akkor szerintetek a másik doboz 6 db tabiját is végigszedhetem? Így nem tudom, és nem tudom megkérdezni se tőle, hogyhogy 2 dobozzal írt, mikor 1-el a betegt. szerint 3 napon belül elfogyna.


2019. dec. 12. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban nem írták rá a dobozra?

Legegyszerűbb, ha egy gyógyszertárban megkérdezed. Vagy felhívod az orvosodat, miért írt 2 dobozzal fel.

2019. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Súlyosabb esetekben kell a két doboz gyógyszer. Lehet nem elég 3 napig szedned. Majd meglátod hogy érzed magad 3 nap után.
2019. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!