Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor rám nem hatnak...

Most akkor rám nem hatnak ezek a vírusok?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve nem hánytam már, pár évvel ezelőtt kaptam el hasmenéses vírust de azóta semmi. Ez annak köszönhető hogy nem vagyok rá fogékony,vagy csak szimplán nem volt hozzá addig "szerencsém"? Van egy 5eves kisfiam is aki ovis ,és tavaly elkapta többször is ezt a vírust de nem kaptam el tőle. Ilyen egyébként tényleg van,más is van így?
2020. jan. 17. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem kaptad telibe a vírust, vagy erősebb az immunrendszered az átlagnál. És igen, vagy ilyen. Én kb 25 éve nem hánytam, pedig sokszor mindenki beteg volt körülöttem. Amúgy is olyan erős a gyomrom, h ettem véletlenül romlott kaját vagy ittam benzint, de semmi bajom nem lett. Viszont a hidegfrontot 24 órával előtte megérzem fejfájás formájában. Mindenkinek ott fáj, ahol a leggyengébb. :) Nem vagyunk egyformák, valaki erre érzékeny, más meg másra.
2020. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom miert,de náthás szoktam lenni ,meg egy kis köhögés ,max egy kis láz és ennyi. Más bajom sosem szokott lenni .
2020. jan. 17. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól működik az immunrendszered. Nem tudom,hogy hol dolgozol, mi a munkád,de az aki sok emberrel foglalkozik, sok emberrel találkozik, annak a sokféle kórokozóval való találkozás miatt megerősödik az immunrendszere. Én 36 éve vagyok eü. dolgozó 10 éve körzeti nővér,de már nem is emlékszem,hogy mikor voltam utoljára beteg,akárcsak egy nátha tekintetében is. Ezért nem jó az,ha a gyereket elzárják mindentől, és még a széltől is védik. Az egészséges , erős immunrendszer kialakulásához feltétlenül szükség van arra,hogy találkozzon kórokozókkal valaki.
2020. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem jelenleg nincs munkám egy fél éve, de nem dolgoztam túl sok emberrel sosem , igazából vagyunk így többen is a családomból akik rég voltak betegek úgy. Mindanyiónknak csak egy kis enyhe megfázás. De van a másik véglet,akik ha nem is állandóan de sűrűbben meg betegszenek.
2020. jan. 20. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még életemben nem hánytam soha, hasmenésem is jó, ha életemben kétszer-háromszor volt, szóval nem vagy egyedül. :D

Utoljára valamikor nyolc éves koromban voltam beteg, az is csak egy éjszaka hőemelkedés volt.

És extrém magas a fájdalomküszöböm is.

19/L

2020. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!