Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mindig herpeszes lesz a szám,...

Mindig herpeszes lesz a szám, ha megcsókol a barátom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 27. 21:56
 1/5 anonim válasza:
Vegyél neki patikában herpesz elleni gyógymittudoménmit. Kenőcsöt, krémet, nem tudom mit lehet kapni. De gondolom tőle kapod...
2020. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Zovirax ajakherpesz krémet használj.
2020. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Erősítsd az immunrendszeredet. Szedj multivitamint, mozogj, étkezz egészségesen, változatosan, sportolj, esetleg néha járj el szoliba (D vitamin nagyban hozzájárul az immunrendszer erősítéséhez, ezért érdemes néha elmenni. Csokibarnává égetni magad nyilván baromság.)

Nekem kisgyerekkorom óta szinte minden évben akár többször is kijön a herpesz a számon (pár éve az orromon), jelenlegi párommal mikor összejöttünk ez fokozódott. De a vírus alapvetően benned van, legtöbb esetben a bárányhimlő szövődménye. Ha gyengül az immunrendszered, akkor elszaporodik. Nekem minden megfázás után kijött, illetve látszólag random, ha valami miatt picit legyengült a szervezetem. Amióta normálisan eszek, figyelek a vitamin bevitelre, telenként szolizok kb 2 hetente egyszer, már nem nagyon jelentkezik. 2018-ban már csak 1 erőtlen próbálkozása volt, 2019-ben pedig már ennyi sem, ami nálam kb csodának számít.

2020. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Mondd neki, hogy ne csókoljon meg.
2020. jan. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
44%
Akinél gyakran jelentkezik herpesz, javasolt a gyógyszeres kezelés. Telviran tabletta. Egyszer menjetek herpesszel háziorvoshoz és mondjátok el, hogy nálatok ez gyakori. Annyiban segít, hogy a jelentkező bizsergető,feszítő érzés bevételekor meggátolja a herpesz kifejlődését. De ha már ott a hólyag és akkor kezditek szedni a gyógyszert, akkor is megakadályozza a hólyagocskák burjánzását és rövid idő alatt krémmel leszárítható. Sajnos a herpesz megbújik a felszín alatt. Aki pl. megfázáskor gyakran herpeszes a száján vagy környékén annak a belső üregekben, szabad szemmel nem látható helyeken is burjánzik. A saját szervezeten belül kialakul a ping-pong effektus.
2020. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!