Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Fitymagyulladásra antibiotikum?

Fitymagyulladásra antibiotikum?

Figyelt kérdés

Szakorvosi diagnózisom: balanoposthitis

Eddig csak kenőcsöket kaptam (travocort, fucidin), de csak enyhítette a tünetet azonban nem szűnt meg az állapot. (időközben kentem canestennel is, mert gomba gyanúja is felmerült, de az már nincs jelen)

Viszont, mivel bakteriális fertőzés, ezért elmentem a háziorvosomhoz, hogy adjon már valami antibiotikumot húgyúti fertőzésre, mert már hőemelkedésem meg fájdalmam is volt már emiatt, így megkezdtem a szedését. Sajnos még nem tapasztaltam érdemi hatást és már pánikolok, hogy mi lesz ha ez sem segít, jó mondjuk még most szedem 2. napja csak és úgy tudom 4 nap után hat igazán. De már most azon kattogok, hogy ha ez sem válik be milyen gyógymód kéne rá? Kamillás borogatás meg betadin kenőcs még amit neten bogarásztam, mert kénytelen vagyok már magamat diagnosztizálni. Így is a háziorvosomtól kellett antibiotikumot kérni, mert a szakorvosok nem írták fel.

Szerencsére a fityamán a gyulladás is enyhült, de még enyhén pirosos. Makk részén már egyáltalán nem látok tüneteket. De az enyhe égető érzés sajnos még jelen van.

Urológiai vizelet vizsgálatom már kész van és az negatív lett.

Nemi gondozós eredményem viszont még nincs meg, mert onnan vettek mintát az meg még folyamatban van.

Annyit tudok, hogy nem nemi betegség, hanem bakteriális fertőzéses/gyulladás.



2020. febr. 5. 18:31
 1/1 RIPLI válasza:
Balanitisre egyszerre kell Travocort (ami nagyon jó, sokszor magában is elég, ha időben felismerik a problémát) és tabletta, főleg ha gombás változat áll fenn. A Betadine játszik: fungicid, baktericid, egyes vírusok ellen is jó. Apám urológus volt, sokra becsülte a jódot.
2021. jún. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!