Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt olvastam sok helyen hogy...

Azt olvastam sok helyen hogy a hideg zuhany minden nap erősíti az immunrendszert. Én ezt szeretném kipróbálni, ám félek, hogy a hideg zuhanynak van valami negatív hatása az egészségemre. Ti tudnátok ajánlani/ellenérvet mondani?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Növeli a tesztoszteron szintet is. Negativ szerintem az hogy megfázhatsz nemhinném hogy megéri
2020. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A vérkeringést javítja, rövid és hosszútávon is, főleg, ha hirtelen váltasz melegről hideg zuhanyra.

Én már több éve mindig jéghideggel fekezem be a zuhanyzast, mindig felfrissit.

Almossag hirtelen lekuzdesere a legjobb modszer.

dzsémszbond: a megfázásnak semmi köze nincs a hideghez, pláne nem a zuhanyzáshiz. Ezt a hideg=megfazas dolog valoszinuleg azert terjedt el a koztudatban, mert telen sok embernek gyengebb az immunrendszere. kevesebb napsutes, enyhe lefolyasu, hidegben jobban szaporodo virusok stb miatt.

de hogy hideg behatas, pl zuhany "megfazast" okozna, annak semmi alapja nincs.

2020. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szauna lényege is az, hogy a meleg gőzből kijöve, rögtön a hideg zuhany alá állsz.

Én évek óta úgy zuhanyzom, hogy előbb meleg zuhannyal megfürdök, majd átváltok hideg zuhanyra. Nagyon jó a bőrnek.Nekem a narancsbőr is szinte eltűnt. Bár ez betudható a rendszeres szaunának is.

2020. febr. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

nagy marhaság az egész. Itt, ebben a négyévszakos országban úgy kell élni, ahogy a napi klíma diktálja. Azért találták fel a melegvizet, hogy abban fürödj, hidegzuhanyt meg az használjon, akinek három anyja volt.


Az immunredszert nem a hidegzuhany erősíti. Túl sok bulvárt olvasol, ahol a sok celeb hülyíti az embereket.

2020. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Marhaság. Az immunrendszer max állapota genetikailag adott. (Azon csak rontani lehet.)

A kérdés meg nem az volt, hogy felfrissít-e, vagy, hogy mit tesz a bőrrel.

2020. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is erősíti. Jó pár éve hideg vízben fürdök/zuhanyzom, frissebbnek, fittebbnek érzem magam tőle, beteg sem szoktam lenni, és a hideget is sokkal jobban tűröm.
2020. febr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!