Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Unokatestvérem coronavírusban...

Unokatestvérem coronavírusban szenved vajon, mit csináljon menjen orvoshoz minél előbb?

Figyelt kérdés
Unokatesóm 5 nappal ezelőtt jött haza Olaszországból. Úgy tudom olyan régióból, ahol most már karantén van, nagyon köhög nagyon magas láza van, nagyon megijedtünk orvoshoz nem mer menni..
2020. febr. 23. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minél előbb megy orvoshoz, annál nagyobb az esély az életben maradásra.
2020. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodjon meg, ha el is kapta, ne féljen orvodi ellátás mellett, szinte biztos, hogy maradéktalanul meggyógyul. Csak menjen el minél hamarabb, mert kezelés nélkül halálos lehet a láz miatt. Úgyhogy minél gyorsabban, ha lehet még ma.
2020. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, csak sima influenza! Az is tombol most mindenhol. DE! Akkor is menjen orvoshoz, mert így lehet szövődmény is.
2020. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én most jöttem ki egy nagyon durva influenzából, 39 fokos láz, hasmenés, torokfájás, köhögés.


Nagyon magas lázzal amúgy is orvoshoz kell menni, meg vigyázzatok, el ne kapjátok!


Szerintem menjetek be a kórházba, most! Nem valószínű szerintem, hogy korona vírus, de az sem gáz, nyugi

2020. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne menjen orvoshoz! Fertőző, akár infulenzája van, akár más. Kár az orvosi rendelő várókát végigfertőzni, ahol betegek és idősek vannak, és akikre az infulenza is halálos veszélyt jelent.

Fel kell hívni a háziorvosát és ki megbeszélni vele, hogy rendelés előtt vagy után fogadja, vagy menjen ki hozzá!


Ha viszont 40,5 celsius feletti a láz, és nem tudja csillapítani, akkor mentőt kell hívni.

2020. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg hívjátok a mentőket, ha nagyon magas a láza, és nagyon köhög. Mondjátok meg a telefonba, hogy 5 napja jött haza Olaszországból. Így komolyan fogják venni. Kijönnek, és csinálnak nála tesztet, hogy korona vírusról van-e szó? Ez fontos lenne a családja érdekében is. Nagyon veszélyes, agresszív ez a vírus.
2020. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb emberrel érintkezzen, és hívjátok a 112-őt. A mentősök tudják, hová kell vinni gyanú esetén. Budapesten és környékén a László kórházba.

Az ő érdeke is, és mindannyiónk érdeke, hogy minél hamarabb kórházba jusson. Fontos, hogy baj nélkül meggyógyuljon, és ne terjedjen tovább a vírus.

Reménykedjünk, hogy mégsem korona...

2020. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azert nem artana az orvost ertesiteni rola, mivel nekik tudniuk kell honnan indul ki egy esetleges fertozes es kikre terjed tovabb. Csak igy lehet megallitani.


Mi hir az unokatesodrol?

2020. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8. Jobban van már, szóval remélem nem az volt...
2020. febr. 26. 09:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Remélem orvosnál sem járt, gratula....
2020. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!