Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye, hogy megint...

Mennyi az esélye, hogy megint beteg leszek?

Figyelt kérdés

2 hete gyógyultam ki a megfázásból és ma iskolában két ember akik mellettem ültek, hurutosan köhögtek, rám is sokszor. Végig köhögtél az órát

2 órás óra volt és nem volt máshol hely. Majd kövi 2 órás órán beültek elém és ott is végigköhögték. Mindketten influenzásak és a halálukon vannak. Elkaphattam megint tőlük? Nagyon nem akarok beteg lenni...



2020. febr. 25. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Fontos a k~zfertőtlenítés, kézmosás, meg kerülni őket. Viszont, ha influenzásak, én is az voltam múlt h~ten, plusz még hasmenésem is volt, konkrétan aznutcán majdnem összeestem többszö, jobb lenneh, a hazemennének!


Nekem sem engedték meg a szüleim, kb. csak 40 fokos láztal, ha megengedték se, ha hazaküldtek is én voltam a szar, meg nem akarok iskolába menni, iskolakerülő vagyok.... Lehet nekik is ilyenek, de egyébként így vannak a járványok...


Én már cseszek bele igazából, anyukám általános iskolai tanáe, hetente-kéthetente hazahoz valami betegséget, amit továbbad...


Szerintem kedcesen mond meg nekik, hogy jobb lenne, ha hazamennének!


Bírom, hogy most ezt a koronavírust felfújjákeg a sok okos retteg, miközben az általános iskolában meg állandóan vannak ilyen vírusok, ugyanilyen, vagy súlyosabb tüneteket okozva... De attól rettegünk...


Meg a tanároknak is jaj Listike otthon hagyta a radírját, mekkora katasztrófa, de kidől a fél iskola... Se fertőtlenítés, se szellőzetetés, meg vetegen is bejárnak... Anno a gyerekorovos nálunk ki se akart írni senkit.

2020. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit gondoljak azokról, akik ilyen rossz állapotban iskolába/dolgozni/boltba stb. járnak. Nemcsak saját maguknak tesznek rosszat, hanem körbefertőznek boldog-boldogtalant, olyanokat is, akiknél sokkal súlyosabb lefolyású lehet a betegség. Ez valami elmeroggyant, felelőtlen, önző viselkedés.

Azonban ha ugyanaz a kórokozó, nagy valószínűséggel nem fogod elkapni tőlük, feltéve hogy az a két hét tényleg tünetmentesen telt el a kigyógyulásod óta vagy legalább pár nap. Elvileg szinte az összes megfázást vírusok okozzák és ha vírussal fertőződsz, majd kigyógyulsz, a szervezeted egy ideig immunizált, azaz ellenáll az azonos vírusoknak. Egy vírusos megbetegedés olyan mint egy oltás, pl. vírusos agyvelőgyulladásnál konkrétan úgy tartják számon, mintha oltást kapott volna az illető és ha később úgy dönt, hogy beoltatja magát a kullancs által terjesztett agyvelőgyuszi vírus ellen, akkor a fertőzés általi védettség "lejárati idejéhez" képest adják be az emlékeztető oltást.

Szóval ha a bunkó iskolás társaid történetesen ugyanazzal a vírussal fertőznének meg, akkor jó eséllyel ellenáll ennek a szervezeted.

2020. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!