Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a koronavírustól?

Figyelt kérdés
Egy kis köhögés, láz. Minden évben van. Az index és a többi médium miért ír minden nap 50 cikket a témáról? Miért kell a pánikot kelteni. Kicsit túlparàzzák ezt szerintem.

2020. febr. 27. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Mert hülyék. Izaurának is gyűjtöttek, most is elhisznek minden túlzó marhaságot.
2020. febr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Ismered a közmondást, nem? Jobb félni, mint megijedni.
2020. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Eddig ebbe az egy kis köhögésbe, lázba haltak bele kb 2 800-an. Nem véletlenül rendelnek el karantént egész városokra és falvakra, ahol tömegesen találnak koronavírussal fertőzött embert.


Egyébként valóban kicsit nagyobb a pánik a kelleténél (gondolok itt a fertőtlenítőkendők és a tartós élelmiszer felesleges felvásárlására), de azért nem kell alulbecsülni sem a dolgot. Gondolom senki sem szeretne legalább 2 hetet mindenkitől elkülönítve egy kórházi szobában tölteni, mert megfertőződött, még akkor is, ha csak enyha tünetei vannak. Mert lehet, hogy a fiatal, egészséges szervezet bírja, de az idősek között azért sokkal nagyobb a halálozási arány. Másrészről pedig a tudósok is csak nagyon keveset tudnak a vírusról, az eddigi következtetések nagyrészt a 2003-as SARS vírus vizsgálatából erednek, de a két vírus nem teljesen ugyanaz, így sok esetben csak találgatni lehet.

2020. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
#3: Ebben meghaltak 2800-an, miközben ugyanennyi idő alatt más virusos megbetegedésekben több mint kétmillióan. De azokat valamiért mégsem veszi senki komolyan. Egy kicsit utána kell nézni az adatoknak, aztán nagyon hamar rá lehet jönni, hogy mekkora átverés ez az egész hisztériakeltés.
2020. febr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
#4 Mint például? Olyan megbetegedés nem éri, amelyikre van védőoltás (legalábbis a fejlett országokban) és tudsz tenni az ellen, hogy elkapd.
2020. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem a fertozestol felnek, hanem a karantentol. Ami valljuk be benne lehet a pakliban. Az hogy karanten kell e, vagy sem, nem igazan tudom megitelni, mert nem vagyok infektologus sem virologus, okoskodni meg nem akarok.
2020. febr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát igaz - igaz, viszont jó látni hogy az egész ország virologus lett hála az ujsagcikkeknek :)
2020. febr. 27. 17:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#5: Influenzára van védőoltás, mégis a lakosság zöme tesz rá, nem adatja be.
2020. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
#7: A fertőzéstől meg a koronavírustól nem félek, voltam már beteg, tudom milyen. Viszont a szabadságom korlátozásától nagyon is. Azt nem tudom, hogy élném túl. Lehet hogy akkor öngyilkos lennék, vagy imádkoznék, hogy kapjam el a vírust, és haljak is bele.
2020. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 ok. Köszi az őszinteséget! Nagyon kell ide!
2020. febr. 28. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!