Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 1 hét után megint beteg...

1 hét után megint beteg vagyok. Ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 hete voltam beteg, lázas voltam, torkom be volt gyulladva, náthás voltam. Szedtem antibiotikumot. Kiszedtem. Allergológus Broncho vaxom tablettát ajánlotta imurendszerre. Már szedem 10 napja. Ma voltam a nagyinál, aki beteg, és a testvérem is beteg, és már tüsszögök, náthás vagyok. Szedek c vitamínt rendszeresen.

Ennyiszer már rég voltam beteg. Ez már a 3. eset ebben az évben.


Mi a fenével erősítsem az immunrendszeremet?


2020. márc. 3. 22:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Kezd már az idegeimre menni. Édes jó Istenem kérlek segítsetek rajtam
2020. márc. 3. 22:12
 2/5 anonim ***** válasza:

kiegyensúlyozott táplálkozás és a mozgás is fontos egy erős immunrendszer fenntartásához

sok zöldség, gyümölcs

sok folyadék, minimum 2 liter

vitaminok, béres csepp én még a grapefruit cseppeket is nagyon ajánlom

kézmosás sokszor, ne nyúlj ételhez, szádhoz, arcodhoz koszos "bacis" kézzel

megfelelő mennyiségű alvás

kerüld a beteg embereket, esetleg hordj maszkot az elkövetkező pár hétben (valószínűleg hülyén fognak rád nézni, de őszintén az lenne a normális ha a beteg emberek maszkot hordanának olyan helyeken ahol sok az ember, én néha szoktam ha jövök ki egy betegségből, vagy ha benne vagyok és megyek valahova)

2020. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami nagyon jó az echinacea tabletta formájában, valamint a következő: egy gerezd fokhagyma leve, kis darabka lereszelt gyömbér leve, citrom leve és méz, egyenlő arányban mondjuk egy kiskanál. Ezt tedd bele felforralt majd visszahütött vízbe. Nekem nagyon bevált, két nap alatt kiütötte a megfàzàst. Egyébként a fokhagyma rendkívül egészséges, antimikrobiàlis, vírus ölő, a gyömbér immunerősítő, serkentő, egész nap ezt ittam. Gyógyszerekre nem volt szükség. Jobbulást
2020. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kellene otthon tartanod Ezüstkolloidot. Lehet kapni a patikában. Lehet a torkodra fújni /5 fújást/, és az orrodba 2-2 fújást amikor kezdődik a megfázás. Nekem majdnem mindég visszafojtja a betegséget. D vitamint szedsz?
2020. márc. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 1 hónaja nem megyünk ki ebből. Én már 3x esek vissza túl vagyok 2 antibiotikum kúrán.

Nagyobbik lányom ovis, ő szinte mindent haza cipel. Általában mi nem szoktuk elkapni tőle férjemmel többnyire,vagy legalább is nem annyira durván, még a húga se de most brutális.

Mire egyikünk jobban van a másik beteg visszafertőzzük egymást. 🤦‍♀️

2020. márc. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!