Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírusra való tekintett...

A koronavírusra való tekintettel ki mernétek menni az utcára kisbabával Budapesten?

Figyelt kérdés
Persze a férjem is hazahozhatja a munkából a vírust, de gondolom plusz kockázat lenne, ha még én is mászkálnék a 1.5 hónapos gyerekünkkel.

2020. márc. 9. 14:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mennek hozzád közel (1-2m-nél) és nem köhögnek, tüsszögnek rád, akkor semmi kockázat nincs. Gondolom egyébként se a zsúfolt utcákon, tereken sétálnál, hanem parkban vagy más csendesebb helyen. Veszélyesebb a babának a szennyezett bp-i levegő jelenleg, mint a koronavírus.
2020. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%
A koronavírus a kisbabákra gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelent.
2020. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Én több helyen is azt olvastam, hogy elsősorban az idősekre veszélyes, a gyerekek alig, vagy enyhe tüneteket produkálnak, ha megfertőzödnek. Valamint zárt térben terjed leginkább, ezért az utcán nem lesz gond szerintem, csak ne menj forgalmas helyre, de oda eleve nem egészséges menni a benzingőz miatt.
2020. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
27%
Csakis teljes vegyvédelmi felszerelésben ha végképp elkerülhetetlen a kimenetel szabad csak kilépni a házból ahol remélhetőleg már be van raktárazva fél évnyi adag étel.
2020. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Jól van, ilyen poénokat nem kérek, nyilván nem a saját gyerekemen szeretném kipróbálni, hogy tényleg nem veszélyes kisbabákra. Mellesleg egyáltalán nem akarok vele kórházba kerülni, ahol gondolom elszakítanak tőle. Bár a dolgok jelen állásást nézve nem lesz hova kórházba kerülni...


A normális válaszokat köszönöm. Mondta a gyerekorvos, hogy az influenza veszélyes az ilyen kicsikre, attól valahogy nem tartottam, amikor kimentem vele januárban.

2020. márc. 9. 14:27
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Kimenni ki lehet karantén alatt is. Sőt én javaslom is az egészségügyi sétákat, bicajozást.


Szellemvárosok lesznek, szóval nem kell félni.


Tömegbe ne menj és legyen rajtad maszk.

Ha kórházba kerültök akkor nem tudom mi lesz a babával, erősen kétlem hogy egy infektre beviheted.

2020. márc. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Ha elkerülöd az embereket, nem állsz le a szomszéddal trécselni, nem mész zárt helyre, nem bkv-zol stb. nyugodtan kimehettek. A férjed nagyobb eséllyel fogja hazavinni a vírust, minthogy az utcán elkapjátok. Nem nulla az esély a fertőzésre, mert aeroszolosan is terjed, de ez nem valószínű, nincs annyira sok fertőzött, hogy nagyobb koncentrációban a levegőben legyen a vírus. (Én olyan 1000-es nagyságrendre tenném a jelenleg lappangó vagy enyhe tünetű fertőzöttek számát.) Elsősorban magadra vigyázz, ne fogdosd a korlátokat, lehtőleg ne használd a liftet, és zsepivel nyúlj bármilyen olyan tárgyhoz, amit mások összefogdoshattak, vagy fertőtlenítsd a kezedet utána (legalább 70%-os alkohol tartalmú fertőtlenítővel!).
2020. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
49%

"A koronavírus a kisbabákra gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelent."

Ezt esetleg kifejtenéd? A kisbabák immunisak a vírusra, vagy mi? Ilyeneket azért ne irogass, mert még lesz, aki elhiszi.

A gyerek és a kisbaba nem ugyanaz. A gyerekeknek már van kifejlett, erős immunrendszere, ami meg tud küzdeni a vírussal. Ezért is inkább az idősek közül kerülnek ki a betegek - ahogyan az influenzánál is.

A kisbabák és a gyerekek is ugyanúgy megfertőződhetnek és veszélyes is lehett, max. a gyerekeknél arányaiban kevesebb a súlyos tüneteket mutató. Egy kifejletlen immunrendszerű kisbabbára viszont igenis veszélyes. Persze csak ha elkapja. Nem kell pánikolni, ha a férjed rendszeresen, alaposan kezet mos és nem puszilgatja a babát, ti meg nem mentek tömegbe, akkor minimális a veszély.

2020. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
78%
Az influenzától,ami isten tudja mióta terjed minden évben ,attól nem félsz ,most meg nem mész az utcára ? :D
2020. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Csak a férjem rendszeresen meséli, hogy jó magyar szokás szerint beleköhögnek az arcába, és ráadásul nem is bkv-val jár.

Amugy igen, arról nincs szó, hogy a kisbabákra milyen hatással van a vírus, mert kevés példa volt. De egyébként úgy tudom az anyatej termel ellenanyagot a vírusokra. Jan végén mindketten meg voltunk fázva, a baba megúszta egy kis orrvaladekozassal.

2020. márc. 9. 14:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!