Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A tévéből is ismert Koronavíru...

A tévéből is ismert Koronavírus irtására szolgáló ÚJ eszköz működhet-e így?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol hogy a Koronavírus nem szereti az uvé sugárzást és irtják is így sterilizáló fénnyel. Az elgondolásom az lenne hogy fejre szerelnénk ilyen ledes lámpákat amik bekapcsolnának ha köhögést vagy tüsszentést érzékelnek a környezetben. (hang alapján természetesen) Működőképes lehet-e egy ilyen hordozható sterilizáló és kb hány wattos lámpák kellenek hozzá ha 1 méteren belül szeretném az összes objektum 95 százalékát kiirtani?


Esetleg használható-e vírusirtásra a telefon zseblámpa funkciója amely köztudomásúlag sok uvé fényt bocsájt ki?



#ötlet #Nobel-díj #UV fény #koronavírus #COV-19 #mobiltelefon zseblámpa #fejre szerelhető berendezés
2020. márc. 11. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem, mert nem lenne elég hatékony (sem irányban nem fedi le körülötted a teret, sem nem lenne elég erős, sem nem tart elég hosszan)
2020. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom mennyire hiteles a forrásod, de ha uv fényre gondoltak akkor tudod az a rendes uv fény, amivel pl a test nedveket ki lehet mutatni. Így az, hogy a fejedre szerelsz egy 50wattos reflektort attól az még nem fog sterilizálni semmit. Az elgondolásod abban lenne jó, hogy sötétben is látnád, hogy ki köhög.

A telefon pici ledje nem tudom hogy mennyi uv fényt bocsált ki, de hogy nem számottevően sokat az biztos, esetleg méretéhez képest sokat, de amúgy szinte semmit. Tudod mi csinál hatalmas uv sugarat? A nap... Mégis nyáron is van baci, hiába neked már szólnak, hogy ne legyél a napon. Szóval emiatt se hiszem, hogy zseblámpákkal tudnál itt védekezni.


Viszont ami garantáltan működik, rendszeres tisztálkodás, kéz fertőtlenítés, eszköz fertőtlenítés, sok meleg folyadék (pl tea, ha gyógynövényes csak jobb).

Ezeket túlnyomó részt lehetne alkalmazni a mindennapokban is, nem csak járvány idején.

2020. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Vannak sterilizáló UV fénycsövek... de ez szétcseszi a szemedet és szürkehályogot okoz.


Le is égsz alatta.

2020. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől a vírustól nem lehet elbújni, vagy elkapod vagy nem. Ha van lehetőséged rá akkor kerüld a tömeget a zárt helyeket plázát pl egy 20 percet töltsd bent max ami a fontos vedd meg és ne lézengjél fölöslegesen.
2020. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha csak impulzusüzemben vezérelném a fejre szerelt led lámpákat addig ameddig a vírus a levegőben van?
2020. márc. 11. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyu! Szerintem ne tegyél fel ennyi hülye kérdést.. A vírus úgyis megtalál minket vagy nem. Kerüld a tömeget meg inkább tájékozódj valahogy ismerőseid körében kik utazhattak külföldön, mert ugye itt a legnagyobb baj azért van ennyi vírus fertőzés mert sokan behurcoljak akik nem tudnak a seggükön maradni. Fele elkora baj nem lenne de mindegy.. Legyenek nyitva a repterek, a határok és társai... Ember a legnagyobb ostobább lény ezen a bolygón az tuti.
2020. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A napozással többet érsz...
2020. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én is rengeteget utazok. De ez a jó.
2020. márc. 11. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha UV fénnyel akarod sterilizálni a környezetedet, nincs más dolgod, mint egész nap hegeszteni.
2020. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!