Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha mindennap elszopogatok egy...

Ha mindennap elszopogatok egy Septofort tablettát, segít valamennyire védekezni a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, tudom, hogy antibakteriális szer, viszont a közlemények alapján a vírus nehezen áll ellen a klórnak. A tabletta hatóanyagai között jelen van a klórhexidin-diglükonát.


Mivel a garatban több napig is életképes a vírus, tüneti jelek előtt, így arra gondoltam ilyen módon talán gyengíthetném a vírust.



2020. márc. 13. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább igyál meg naponta egy féldeci töményet. Annyitól nem lesz semmi bajod, és garantáltan elpusztít minden kórokozót a torkodból.
2020. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a tüdőgondozóban a Főorvosnő a sós vizes toroköblögetésre esküszik megfázás alatt, mivel ez fertőtlenítő hatású. Megelőzésre nem tudom mennyire jó, talán ugyanannyira, mint a torokfertőtlenítő tabletta. Én nem szopogatnék feleslegesen gyógyszert. Akkor inkább száj vagy toroköblögetést végeznék bármilyen erre használatos szerrel. Az is fertőtlenít. A fogmosás utáni szájvíz is.

Bár, kétlem, hogy megelőzésre használ az ilyesmi. De inkább ez, mint a szopogatós tabletta.

2020. márc. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

17:18-as vagyok.

Ha bejut a vírus, ott már a szájüreg fertőtlenítése nem akadályozza meg a fertőzést. És nem is előzi meg...

2020. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én vettem Phlogosolt, és fogok vele gargarizálni.
2020. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Többet ér a rendszeres kézmosás.
2020. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minél több fronton védekezik az ember, annál jobb.
2020. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még mindig ilyen buta vagy?
2020. júl. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem oszt, nem szoroz.
2020. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!