Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tehetek még az egészségem...

Mit tehetek még az egészségem védelmében ilyen lakótárs mellett?

Figyelt kérdés
A testvéremmel élek kettesben, akit rohadtul nem érdekel, hogy épp világjárvány van. Az ő munkahelyét teljesen bezárták, ezért most nem dolgozik, de csak úgy jókedvéből eljárkál mindenféle ismerőseihez, mikor az összes egészségügyis azt javasolja, hogy ha lehet, maradjunk otthon. Vesz magának fémdobozos italt, és simán iszik belőle úgy, hogy előtte bárki összefogdoshatta. A szüleink idősek és betegek, apa rákos, anya cukros, szóval abszolút veszélyeztetett csoport, de ő azzal van, hogy húsvétra menjünk el meglátogatni őket (másik országban élnek). Legjobban azon dobtam el az agyam, amikor közölte, hogy a kézmosás káros, mert legyengíti az immunrendszert, és hülye, aki arra szoktatja a gyerekét, hogy 20-30 másodpercig szappannal mossa a kezét. Alapból is egy csomó ilyen hülyesége van, szerinte pl. ne hordjam a szemüveget, amit felírtak nekem, mert az is káros és tönkre fog menni tőle a látásom. Mikor készült boltba és kértem, hogy hozzon nekem vitamint, mert vashiányos vagyok és az orvos ajánlotta, hogy szedjek vasat és C-vitamint, a tesóm közölte, hogy nem hoz, mert ha vitamint szedek, hozzászokik a szervezetem és az is káros. Hoznék magamnak, de nekem itthonról kell dolgoznom, nem tudok akármikor boltba menni, és mikor kimegyek, általában már nem lehet semmit kapni. Én igyekszem betartani azokat az alapvető dolgokat, amiket javasolnak, de nem tudom, mire megyek vele, ha olyannal élek együtt, aki ennyire tojik az egészre és simán hazahozhat nekem bármilyen fertőzést. Próbálok vele minél kevesebbet egy légtérben lenni, általában a szobámban vagyok egyedül. Nem szeretnék lebetegedni, mert alapból asztmás vagyok, szóval én is eléggé veszélyeztetett vagyok.
2020. márc. 15. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Megteszed, az alapvető dolgokat, amiket tudsz...
2020. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tesód egy felelőtlen idióta. De gondolom ezt a válaszom nélkül is tudtad. Mást nem tehetsz, csak annyit, hogy jobban odafigyelsz magadra, és imádkozol. Egyebet sajnos nem tudok javasolni.
2020. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!