Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti mennétek túrázni így a...

Ti mennétek túrázni így a koronavirus jarvany kozben? Érveket és normalis valaszokat várok

Figyelt kérdés
Szerintem a túra az immunrendszerre jó hatással van, igy ha nem olyan helyre megyünk ami tele van turistakkal ennek a mozgás formának nem látom akadályát. Azokat miért nem ellenzik akik konditerembe, zárt helyiségbe járnak edzeni?

2020. márc. 17. 11:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Ésszel a túrázás fontos része lehet a karanténosdinak (már ha nem lesz teljes kijárási tilalom)


A gond ott kezdődik, hogy ezt akaratlanul is máshogy értelmezik az emberek. Elcsábulnak és úgy is együtt mennek sokan... vagy példa, egyes helyeken tömeg alakult ki hétvégén.


Bármennyire is minimális az esélye kültéren, a tömeg akkor is veszélyforrás.


Szóval ha kirándulsz akkor azokkal akikkel amúgy is egy lakásban vagy, semmiképp sem csoportosan!


Amúgy én adom.

2020. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csoportosan mennénk, és mi amúgy se szeretjük az olyan helyeket ami zsong a turistaktol, most pedig egyáltalán meg se fordult a fejünkben, hogy nagy turista központú helyre menjünk, meg nem is tömegkozlekedessel mennénk, mégis van aki leszólt ez miatt és őszintén nem értem a miertjet. Mert ez mindenkin atfog menni, viszont jobb immunrendszerrel kisebb a "hatasa". Miert jobb ha otthon fekszek és nem csinalok semmit?
2020. márc. 17. 11:19
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyalog vagy biciklivel, tömeggel való találkozás nélkül elérhető helyekre igen.

Minden kimozdulás növeli a terjedés kockázatát, DE (amit az önjelölt karanténrendőreink nem igazán vágnak le) néhány szabályt szigorúan betartva a túra jelentette többletkockázat még egy tízperces gyorsbevásárláshoz képest is elhanyagolható. Miközben az immunrendszerre, lelki egészségre tett jótékony hatása jelentős.

2020. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a Nap a fő germicid (csíraölő), tehát, ésszerűen kivitelezve, hasznos lehet a túrázás. Plusz még a jó levegő is társul a dologhoz.


Wuhan:

- állandó szmog (semmi napfény)

- rossz levegő

- diktatórikus környezet.


Vírus sem kell szinte hozzá, hogy az ember megbetegedjen és tönkremenjen.


A wuhaniak szerintem egyből meggyógyulnának, ha

- kitisztulna a levegő

- sütne rájuk a Nap

- emberhez méltó módon élnének.


Ennyi a terápia.


A túrázás szerintem hasznos dolog. A városból kikerüléssel érdemes vigyázni, tömegközlekedést nem használni stb.


Jó szórakozást kívánok hozzá, ha valóban elmentek! :)

2020. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék.
2020. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Én konditerembe is lejárok. Mivel természetes gyógymódja nincs a vírusnak, így az immunrendszeredre van bízva, hogy milyen szövődményekkel jár a fertőzés. Ergó erősítsd az immunrendszered, ami nem megy úgy, ha otthon vagy a sötét lakásodban 0 mozgással.
2020. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6, A konditerem rohadt nagy felelőtlenség és életet veszélyeztető gondatlanság.


Minden normális központ és terem zárva van már... de napokon belül bezár.

2020. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem edzeni életet veszélyeztető felelőtlenség tekintve a halálozási statisztikákat. [link]


Ergo, hamarabb halsz, meg ha a tétlenség, és a kövérség miatt magas vérnyomásod/alacsony tüdőkapacitásod/egyéb kardiovaszkularis problémád van.


A pánik, és a gazdaság meggyilkolása az emberiség elleni bűntett.

2020. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végre nem csak én látom így, csodálatos emberek vagytok, szép napot mindenkinek! ❤️
2020. márc. 17. 13:42
 10/18 anonim ***** válasza:

Én feladtam a konditermet, uszodát, szaunát és boulder termet.


Miért?


Mert ezek jelenleg súlyos terjesztő kockázatot rejtenek. Kínában 80%-ban történt lappangva rengeteg fertőzés... egy öltöző erre tökéletesen alkalmas.


Saját súlyos edzés otthon. Futás, kardió, HIIT training, túrázás stb.


Teljesen szinten tartható egy izomállapot. Lehet ledobsz most 30 kiló tömeget, de a testépítés luxus jelenleg. Egészségmegőrző mozgás kell. Ennyi. Ehhez nem kell kondi.


Ha csak te megkapod, átlag átadod 2.5 embernek, ők is 2.5-nek és a vége az lesz hogy 1000 ember elkapja a felelőtlenség miatt, amiből 30-60 meghal.

2020. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!