Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha ilyen tüneteim vannak,...

Ha ilyen tüneteim vannak, lehetséges, hogy elkaptam a koronavírust?

Figyelt kérdés

Nagyon aggaszt, hogy pont ebben a járvány időszakban lettem beteg és akaratlanul is arra gondolok, hogy lehet én is elkaptam.


Az egész ott kezdődött, hogy anyukám pár napja jött haza (élettársától,innen 200km) és már megvolt hűlve, fújta az orrát és gyengének érezte magát. Azóta ez elmúlt neki. Aztán két napja azt vettem észre, hogy fáj a torkom. Majd egyre többször éreztem, hogy fáj és elkezdett nekem is folyni az orrom, tegnap már gyengének is éreztem magam. Kábult voltam, nem tudtam figyelni a dolgokra. Enyhe fájást, nyomást éreztem az arcüregemben is folyamatosan.

Ma pedig ki sem tudok kelni az ágyból. Folyton fújom az orrom és szédülök, gyenge vagyok .

Lázam Nem hinném, hogy volt, de megmérni sem tudom mert már nem kaptunk lázmérőt a patikában.


Véletlen egybeesés lenné És csak influenzás vagyok, vagy több mint valószínű, hogy elkaptam a koronát?


Február végén és március elején voltam csak nagyvárosban, szemináriumokon és vonaton. Ezeken kívül itthon voltam és max vásárolni.

Természetesen itthoni karanténban vagyok, nem megyek ki a házból.

Az itteni, kis városi kórházban nem tudják azonosítani ha valaki ilyen vírusos🙄.

Mit gondoltok?


2020. márc. 17. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Korona vírushoz elvileg nem társul orrfolyas, ez inkább egy nátha, pláne ha lázad sincs.
2020. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez van 2 napja, nem megyek ki a lakásból. Lehet csak egy nátha vírus, kúráld magad otthon. Ha légzési nehézséged lesz, vagy nagyon magas láz, akkor hívd fel a háziorvosod.
2020. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

Az is igaz, hogy pár napja quadoztunk, fújt a szél nagyon, megfázhattam, huzatot kaphattam, mert az arcüreg fájást sem olvastam a tünetek között.

Viszont most még jobban vigyáznom kell magamra, hogy erre rá ne kapjam el azt is.

2020. márc. 17. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nátha, főleg amíg nincs tartós lázad ne aggódj.

Viszont valóban vigyázz magadra, ne menj közösségbe, mert a nátha miatt legyengült az immunrendszered, így másodfertőzésként elkaphatod a koronát is.

2020. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy krónikus beteg, akkor ha koronavirus is, kifekszed. Jobb, mintha kankós lennél.
2020. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti nátha.


Takony torokfájás egyáltalán nem általános tünet.

2020. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!