Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A gyógyszerészek hogyan...

A gyógyszerészek hogyan segíthetnek a koronavirus járvány megállításában?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy a napokban mindenki az orvosokat és nővéreket magasztalja míg a gyógyszerészeket pénzéhes pénztárosoknak titulálják, akik 40.000-ért akarják eladni a maszkokat. Azt már senki nem veszi észre, hogy a patikák meghosszabított nyitvatartással mennek, és egész nap televannak, sokszor vèdőfelszerelés és valós elismerés nélkül ami persze az orvosoknak és kórházi személyzetnek automatikusan jár.

A gyógyszerészek a gyógyszertárban elmondják, hogy milyen megelőző tevékenységeket kell tennie a páciensnek, kiadja a gyógyszereit, figyeli, hogy nincsenek-e kölcsönhatások a hatóanyagok között, és mot különösen fel fog értékelődni a szerepük, a krónikus terápiákat illetően. Szerintem sokat segítene, mint a szakma megítélésén, mint az orvosok rerheinek csökkentésében, ha a gyógyszerészeek felírhatnának krónikus módon használt szereket, pl. vérnyomáscsökkentőt. Ezáltal a gyógyszer kcsh-at is jobbam tudnák monitorozni. A szép szón kivül még hogyan tud a gyógyszertár segíteni a jelenlegi eü-s krízisben?



2020. márc. 18. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Mi a kérdés?


A véleményedet írtad le, vagy meg szeretnél valamit tudni?


"Igen"

2020. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg ne írjanak semmit. Volt olyan, hogy egy hónapot csúszott a betegem gyógyulása, mert a kedves patikus kolléga lebeszélte a beteget az általam javasolt terápiáról. Aztán persze jött vissza a beteg, hogy nem javul.
2020. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kérdés adott, mit tehetnének a patikusok, hogy csökkentsék az orvosok és nővérek terheit most, hogy a járvány beköszöntött.

Azért ez fordítva is igaz kesves kolléga, az orvosok nagy része iszonyatos hibákat követ el receptíráskor. Tudná konkretizálni ezt a példát? A javaslatom egyébként a krónikus kezelésekre vonatkozott nem pedig új terápiákra. Sokszor egy gyógyszeres terápiánál isőbe kerül, míg kiderül, hogy pontosan mi is fog működni,minden beteg máshogy reagálhat egy szerre. A gyógyszerészi beavatkozás akkor jogos, ha esetleg a gyógyszer alkalmazása a beteg életét veszélyeztetné. Ellenkező esetben ezt a háziorvossal kell megvitatni, nem a beteget győzködni. Állításából arra következtetek hogy az Ön által javasolt szer nem volt vényköteles, hiszen ha a gyógyszerész javaslatára egyből tudtak készítményt cserélni, akkor a vény nem volt szükséges... Az OTC gyógyszerek, pedig tényleg a patikus "játszótere", ők sokkal jobban fogják őket ismerni, mint az orvosok pár sales rep./orvoslátogató által tartott előadás után.

2020. márc. 18. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem bántásból írom, de épp 2 napja kellett segítenem egy fiatal szakgyógyszerész barátomnak egy rutin vérvétel eredményét értelmezni... Szerintem a diagnosztika nem elvárható a gyógyszerészektől, éppen ezért a receptírás sem. Az tény, hogy egy értelmesebb gyógyszerész egy rosszabb-átlagos képességű háziorvost szerintem is tudna helyettesíteni, de ha a 20 éve végzett patikus Micike is kapna receptírási jogot, abból több baj lenne, mint haszon.
2020. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Patikus NEM írhat fel gyógyszert mert nincsen szakvizsgája. Nem fog megvizsgálni az ablak mögül... mert nincs is rá képesítése.


Ráadásul egy rakás patikus hülye mint a valagam. Homeopátiás szereket adnak sok helyen! Súlyos sarlatánság és veszélyforrás, hogy egy patikus rádsózza a homeopátiás lóf..szt.


Haverom elment totál hangelvesztéssel, berekedéssel. Mert nem tudott háziorvoshoz eljutni. Kapott egy hangzatos homeopátiás szert...


Miután kiváltotta 3000 Ft-ért, utána kezdett gyanús lenni.

Elhozta nekem, és akkor jöttünk rá, hogy cukorgolyócskák csak. :(


Neki meg hangszálgyulladása volt.


Na ezért nem szabad ezekre rábízni orvosi munkát. Még sokszor az orvos is agyatlan...

2020. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak az egymondatos kerdest olvastam. A valasz: nem.

Es amig nincs oltas, a fegyelmezett betartasa az ovintezkedeseknek, amik le vannak irva sok helyen.

2020. márc. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!