Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID-19 idején hogyan vegyük...

COVID-19 idején hogyan vegyük át a nyugdíjat? Postás mennyire lehet fertőzött?

Figyelt kérdés

Idős szüleim nyugdíjáról van szó és még 1.1 millió öregről.


Ti milyen óvintézkedéseket tesztek?


Pl maszkban átvenni stb...



2020. márc. 18. 21:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Banki átutalással max! Van még olyan öreg aki kp-ben kapja? Fizetést se lehet már kp-ben adni mmár régóta. Nem is hallottam olyan nyugdíjasról akinek még a postás hozná igaz nem falun élek.
2020. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Apámnak nincs bankszámlája sem :(

Azt mondja nem bízik a bankokban.

2020. márc. 18. 21:52
 3/18 A kérdező kommentje:

1.1 millió öregnek hozzák postások, mint írtam.


Az a terv hogy gázmaszkban, kesztyűben, szemüvegben és vegyvédelmi felszerelésben átveszem, ők FFP3 maszkban aláírják és visszaadom a cetlit. A pénzt dobozba rakom és 10 napig nem nyúlunk hozzá amíg le nem bomlik vírus. Kp tartalék sok van meg nekem bankkártyám. Esetleg fertőtlenítem a pénzt.

2020. márc. 18. 21:55
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi cécó helyett nem lenne egyszerűbb bankszámlára kérni, mondjuk a sajátodra ?
2020. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Én bankszámlára kapom, így napokkal előbb meg is jön, mintha a postás hozná.
2020. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem lehet. Apám nem engedi. Ügyfélkapuja sincs, és megtiltotta hogy bankszámlára kérjük.

Neki kp kell amit elrak egy dobozba, mert nem bízik a bankokban.


Nem értek vele egyet, de tisztletben tartom.

2020. márc. 18. 22:52
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges a szüleidre maszk, neked sem kell beöltözni.


1. fogsz egy ruhacsipeszt, kiakasztod az ajtóra

2. postás megjön, csenget

3. a csipeszhez csípteti az aláírni valót

4. öt méterrel odébbáll az ajtótól

5. odamentek az ajtóhoz, kinyitjátok, szüleid integetnek neki

7. elveszitek a szelvényt, gumikesztyűben aláírják, vissza a csipeszhez, ajtó becsuk

8. postás odamegy az ajtóhoz, pénz, nyugdíjszelvény a csipeszre, az aprót megtarthatja, stb


Írhatsz egy instrukciót a postásnak, akár ábrákkal szemléltetve. Ha jól megcsinálod, garantált sikere lesz a facebookon az erről készült kép :)

2020. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Kicsit a sorszámozás elcsúszott.
2020. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem rossz ötlet amúgy 😃


Mondjuk a Hazmat ruhás verzió is felkerül a FBre tuti....


Leginkább attól tartok hogy amúgy a postás ilyen nagydumás, nagyhangú ember és ha lappangó akkor nem árthat az aerosol elleni védelem.

2020. márc. 18. 23:01
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ma futár hozott csomagot, készpénzezni nem szoktam ha kivitelezhető előre utalással rendeltem. A futár az ajtó elé rakta le a csomagot, aláírás gumikesztyűben. Kilincs fertőtlenít. kesztyű kuka, kézmosás. Egyébként a futár is kesztyűben maszkban jött.
2020. márc. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!