Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így utólag indokolt még...

Így utólag indokolt még bármiféle intézkedés?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2,5 hétben nagyon beteg voltam. Eleinte száraz köhögéssel kezdődött a betegségem, majd 39 fokos testhőmérséklettel szenvedtem, mely 1,5 héten keresztül minden nap visszaköszönt. Házi orvost három alkalommal hívtam fel. Elsőre annyit mondott, hogy minden bizonnyal benyeltem egy makacs vírust, ki kell feküdni. Második alkalommal amikor hívtam már nagyon kutyául voltam. Alig bírtam beszélni is a fájdalomtól. Ekkor kaptam egy viszonylag erős antibiotikumot mivel az egész arcüregem begyulladt és egy fájdalomcsillapítót. Az antibiotikumból már a dupla adagot szedtem el, de a gyulladást nem vitte le. Ugyanúgy visszatért az elviselhetetlen fájdalom, mely mára csillapodott. Azt hiszem ma kerültem abba az állapotba, hogy már a véglefolyását élem át a vírusnak. Szárazon köhögök még, illetve tompa fejfájásom van, de ennyi. Ettől függetlenül felhívtam a háziorvosomat, hogy adjon felvilágosítást arról, hogy ez mennyire normális aki nagyon ledöbbenten fogadta a hívásomat és azt állította, hogy orvosként nem zárja ki azt sem, hogy koronás voltam. Azonban ő nem mondott ezután ezzel kapcsolatban semmit, örült, hogy jobban lettem és annyit mondott, hogy pihengessek.


Az elmúlt 2-3 hétben viszont nagyon sok emberrel kerültem kontaktba, többek közt idős, szívbeteg családtaggal is. Szerintetek javasolt lenne az egész családban elvégeztetni egy koronavírus tesztet?



2020. márc. 18. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ez simán lehetett COVID.

Szerintem itt már sokat nem lehet tenni.


Ha a családodból elkezdenek hasonló tüneteket mutatni az emberek, akkor azonnal a zöld számot hívd.


Bár tenni már sokat nem tudnak vele. Enyhe esetben otthoni ápolás. 30%ban kórház.

2020. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Háziorvosod működési engedélyét meg be kéne szántani kb...
2020. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez 80%hogy a koronavírus volt

Hany eves vagy,megkerdezhetem?

2020. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Téged kéne letesztelni, amíg még köhögsz, hogy ez valóban korona volt-e. Ha nem, akkor felesleges mindenkinek elvégezni a tesztet. Továbbá a korona átlagos lappangási ideje 5 nap, tehát azóta már szinte mindenkin ki kellett volna ütköznie a tüneteknek.
2020. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nukleinsavas teszt már nem mutatja ki ha meggyógyultál teljesen


Vérvétel és szérum teszt kéne antitestekre. Az lezajlott fertőzést mutat.

2020. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor hívjam fel a zöldszámot, hogy nagy a valószínűsége, hogy koronavírusos voltam ezért szeretnék egy erre specializálódott vérvizsgálatot?


48 éves nő vagyok. Immunrendszerem is nagyon gyenge. Több alkalommal is majdnem elájultam a betegségem alatt minden bizonnyal az erős gyógyszeradagok miatt. Ráadásul alig nyomok 50 kilót. Félek kimenni bárhova is, mert ha elkapnék erre egy influenzát szerintem igencsak azok lennének utolsó napjaim.

2020. márc. 18. 22:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez, csak február elején volt.
2020. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező csak nem Crohn beteg vagy?
2020. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
"Akkor hívjam fel a zöldszámot, hogy nagy a valószínűsége, hogy koronavírusos voltam ezért szeretnék egy erre specializálódott vérvizsgálatot?" - normális körülmények között ez lenne a helyes megoldás. De nálunk el fognak hajtani. Azért esetleg megpróbálhatod.
2020. márc. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hívd a számot ennek fényében.

Meséld majd el mi volt.

2020. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!