Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha ma jöttem haza Budapestről...

Ha ma jöttem haza Budapestről vidékre, érdemes 2 hétig otthoni karanténban lennem?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy maszkban járni a családom között, a szobámban lenni szinte mindig, fertőtleníteni utánam mindent? BKV-ztam, de szinte kihalt volt, tehát nem voltam közel más emberekhez, 1x fogtam meg a kapaszkodót, illetve 2,5 órát vonatoztam utána.

Nem voltam külföldön, nem is érintkeztem olyannal, aki külföldön járt volna az elmúlt időszakban.

Köszönöm!



2020. márc. 19. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem igen, még mindig ki bírhatóbb otthon szeretteid között lenni.

Beszélgetni tudtok, figyeljetek a higéniára vigyázzatok magatokra!

2020. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Nem. Csak ha külföldről jöttél volna haza. Alig van még fertőzött, elég kicsi az esélye, hogy bajod lenne. De ha szeretsz félni, akkor zárd be magad a WC-be két hétre.
2020. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

#2 Az megvan, hogy akkora a fertőzöttség már, hogy nálunk fertőződnek meg a koreai, kínaiak?


Olyan lappangó járvány van, hogy lényegében bárhol el lehet kapni közösségekben az elmúlt 1 hétben.


Kérdező, ha már hazajöttél akkor nincs túl sok értelme mert nagy valószínűséggel a közös tereken átadod.


Teljesen nehés lesz izolálnod magadat, de megpróbálhatod. Orvosi maszk folyanatosan, és nem közelíthetsz meg senkit 2 méterre. Minden létező fogantyút fertőtlenítsetek utánad.


Kockázat van, de ha hazaértél akkor tök mindegy ezen aggódni már.

2020. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már teljesen felesleges. Ahogy természetesen a külföldről jötteket is. Nem mindegy, hogy Münchenből jön valaki, vagy Budapestről? De.
2020. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
El tudom szeparálni magam, mert van külön fürdőszoba a szobához, max a konyhába kell kimennem.... de oda sem feltétlen, ha valaki az ajtóhoz hozza az ennivalót...
2020. márc. 19. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez nevetséges elvárás hogy budapestről hazatérve valaki karanténba menjen, már csak azért is mert budapesten is szabadon lehet járni, tehát semmi értelme.
2020. márc. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

De ha ezzel védi a családját??? Talán belehal? Nem.

Otthon van 2 hét kényszer pihi ennyi szerintem mindenképp érdemes

2020. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Azzal védi a családját, hogy egy légtérben tartózkodik velük 2 hétig bezárva?
2020. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy meg már minden nagyobb vidéki városból jelentettek esetet. Túl vagyunk már ezen az egészen. Terjed és kész.
2020. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felesleges!
2020. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!