Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek elkaphattam a...

Szerintetek elkaphattam a vszettséget egy 8 hetes kölyökkutyától? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval 2 hete lett egy kutyám (törpetacskó) 8 hetes, játszottunk és véletlen belekapott a kezembe a nem fájt nem vérzett (vagy ha igen nagyon minimálisan mert nem láttam semmit)és fel sincs dagadva meg semmi csak egy pici piros pötty a seb,lefertőtlenítettem betadinnal meg hidrogénperoxiddal is, a kutya veszettség ellen nincs beoltva ugye mert csak 3 hónapos korától lehet, elég hipochonder alkat vagyok és rettegek most :(

2020. márc. 20. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem érintkezett veszett állattal, nincs mitől félni. A veszettség elleni oltás kutyáknak és macskáknak is kötelező, így ha a szomszéd kedvenceivel érintkezett, tőlük elvileg nem kaphatta el.
2020. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szoba kutyi ha kiment a kertbe akkor felügyelettel volt kint és szinte csak a járdán volt csak egyszer ketszer ment le talalt macska sz@rt és megszaglazta nem hiszem hogy bevette mert gybol raszoltam ezert parazok inkabb :(
2020. márc. 20. 16:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Inkább a hipochondria lesz az. Kb. 50 éve nem volt Magyarországon veszettség.
2020. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!Remélem is anya/én beszéltem 2 háziorvossal is egyik felröhögött:D a masik meg mondta hogy semmi baj főleg így a vírus közepén ne ez legyen a legnagyobb bajom
2020. márc. 20. 16:40
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem kell aggodnod szerintem, lesz meg rajtad rengeteg harapas. Kiskutya, meg piszok hegyesek a fogai … negyhonapos koraig (akkor mar marado fogai lesznek), szoval addig lesz meg rajtad millio karcolas, meg harapdalasok. Fergessegtol jobban tartanek a kutya nyalatol, de az is ritkan okoz gondot.

Idovel minden oltasa meglesz, féregtelenítve is biztosan lesz. Nem kell aggodni addig se.

2020. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen nagyon hegyesek,meg nem is mutatja semmilyen jelét a veszettségnek sem meghát ez az eset közvetlen nem közvetlen de azutan történt hogy hazahoztuk az oltasrol 2.oltásáról és ott kapott féreghajtó tablettát nem tudom miért veszélyes a féregránnk nézve de nem szeretnék rákeresni mert akkor meg azon IS csak pörögni fogok :/
2020. márc. 20. 16:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Itt egy rövid rajzolt videó a veszettségről:

https://www.youtube.com/watch?v=1Yt8DHUIwms


Röviden: amíg nem mutat tüneteket a kutya (ezt onnan tudod, hogy furcsán viselkedik és habzik a szája, majd napokon belül elpusztul), addig nem tud fertőzni.

2020. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszii de láttam a videót de a hipochondriám csak előjött és nem hagy/ott nyugodni :( de tegnap előtt az állatorvostól jöttünk mintmár emlitettem és mondta hogy szép egészséges kutyi meg minden rendbe volt vele ,:)
2020. márc. 20. 17:25
 9/15 anonim ***** válasza:

A veszettség egy szerzett vírus, tehát ha a kutya nem találkozhatott veszett állattal akkor nem lesz bajod.

Ha mégis nagyon félsz akkor legfeljebb kérd az oltás sorozatot, de 6 hétig kell menned kezelésre első héten azt hiszem 3 injekció utána heti 1.

2020. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
aztolvastam róla hogy ha nem indokolt eset akkor nem kaphatjuk meg kivéve ha olyan munkát végzunk pl menelyi dolgzó és nem is nagyon szeretnék menni mert mindenki aztmondta hogy nincs semmi meg a kutya semmlyen tünetet nem produkál
2020. márc. 20. 17:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!