Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez rendben van, hogy a háziorv...

Ez rendben van, hogy a háziorvos a torkom se nézte meg csak felirta az Aktil duót?

Figyelt kérdés
1 hete fáj a torkom, Strepsils nem segített és elmentem a háziorvoshoz akin maszk volt. Az oké, de fel sem állt a székből, torkom se nézte meg semmit. Felirta az antibiotikumot és viszlát.

2020. márc. 21. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Persze, ez már elég ahhoz, hogy megkapja a jutalékot.
2020. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, hogy te is paranoid koronavirusos vagy.

Ha tényleg vírus fertőzések van, akkor azért mindegy, mert ott az immunrendszered majd legyőzi, ha bakteriális, akkor arra jó az aktil.

2020. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen időket élünk, sokakat már nem fogadnak.


Amúgy az Aktil-Duo az a tipikus antibio. Amikor tankkal állsz be a McDrive-ba 😃


Ezt szokták felírni, ha kell a tűzerő és vagy hat vagy nem.

2020. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
na ja, hozzátéve h Európában már olyan szintű a rezisztencia az amoxicillin (avagy amox + clavulsav) -al szemben, h tulképpen tök mindegy, beszeded-e vagy sem :)
2020. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért legtöbb esetben még hatni szokott. Pont mert két kombó.


Veszteni most nincs mit. Szedd be. Mert ha torokgyulladásban legyengülsz és még bekapod rá ezt a szart is, az nem túl jó.

2020. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a legtöbb? igaz h amerikai tanulmányok alapján, de én úgy tudom h az európai lakosság 70%-a már kompletten resistens az amoxicill. ill. amoxicill+clavulsav kombó ellen is.

több am,erikai országban is voltam, betegedtem is le, és eleve azért nem adtak soha amoxicillint, mert európai vagyok, szal ez amolyan elsődleges szempontként kilőve részükről.


érdekes kérdés ez. na meg nyilván nagyon egyedi a dolog, szal persze hathat is éppen, csak szal tény h baromi nagy % resistens.

2020. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!