Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A média és a sajtó direkt...

A média és a sajtó direkt kelt pánikot a koronavírussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed erről?
2020. márc. 22. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Az a véleményem, hogy van benne igazság, de természetesen kell azért félni a vírustól. Senki nem érti meg, hogy ehhez az egész vírusos dologhoz Amerikának igenis nagy köze van, volt. Egyébként a nagy lopásokat, amit ilyenkor meg is fognak tenni arra a vírus kiváló álca.
2020. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
De ezt nem rosszindulatból csinálják. A médiának eleve az a foglalkozása, hogy valamin ezerrel vergődik. Ha ez a téma, hát akkor ez a téma. Ha nem ők kiabálnak többet, akkor majd a konkurens újság fog. Ez ilyen.
2020. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Azért olyan nagy pánikot nem sikerült kelteniük, még mindig sokan nem veszik komolyan, pedig nem ártana.
2020. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van okunk tartani a vírustól, semmi kétség, de úgy hiszem hogy ugyanakkor igencsak fel lett fújva ez az egész. Mindenki csak erre figyel, de az senkit nem érdekel, hányan halnak meg az influenzától vagy a levegő szennyezettségtől. A lapok minden egyes nap erről cikkeznek, és sok ezer ember kattint ezekre a cikkekre. A híradó meg másról se szól.
2020. márc. 22. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nem elég sikeresen.


Azok az emberek akik még ma is médiahisztit kiáltanak, azoknál nem jött be a hiteles tájékoztatás... nem hogy a pánikkeltés.

2020. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

[link]


A számok és a görbék szerintem magukért beszélnek.

De sokan azt hiszik, hogy érinthetetlenek - csak akkor kapnak majd észbe, ha megjelennek az intenzív ellátást igényló esetek. Az első esetekhez képest lassan lejár a 2 hét lappangási idő, szóval erre sem kell várnunk sokáig.

2020. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha csak pánikkeltés lenne, nem tennének a vezetők komoly lépéseket meg átszervezéseket a kórházakban. Én látom nálunk mi történik, úgyhogy csak azt tudom mondani nem pánikolni kell, hanem komolyan venni és otthon maradni.
2020. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul fogalmaztam, és nem a pánikkeltès a legjobb szó. Ha akkora lenne a probléma, mint ahogy előadjàk, már rég kijárási tilalom kellene hogy érvényben legyen. Szerintem.
2020. márc. 22. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:
"Ha akkora lenne a probléma, mint ahogy előadjàk, már rég kijárási tilalom kellene hogy érvényben legyen" - ezzel messzemenően egyetértek.
2020. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Igen, nézd meg a 444, ATV csak a halottakról beszél, a gyogyultakrol nem.
2020. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!