Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam a koronavírust? SOS!

Elkaphattam a koronavírust? SOS!

Figyelt kérdés

Rendeltem pizzát házhoz. A pizza futár maszkkal jött ki a kocsiból, én még maszk nélkül. Anyukám meglátott, úgy kiabált velem, hogy maszk nélkül mentem ki a pizzaért. Anyukám Chron beteg, nagyszüleim onkológiai betegek. Tegnap 30 percet voltam sétálni a barátnőmmel, és otthon megint kiabáltak, hogy ne menjek sehova, mert hogy a levegőben is terjed. Munkából 2 nénit hordok haza, egyiknek sem volt maszk a szájukon, az jól van. Szüleim félnek saját egészségükért, testvéremért, nagyszüleimért, de én értem nem.


Nagyon bepánikoltam, hogy tegnap voltunk sétálni 30 percet, és hogy úgy is terjed a vírus. És a másik dolog az, pizzát rendeltem ilyen helyzetben, és maszk nélkül vettem át a pizzát. Bejöttem azonnal fertőtlenítettem a kezeimet.


Nagyon félek. Karanténban vagyunk a barátnőmmel nálunk otthon, de az anyukám hisztizik, hogy tegnap voltunk sétálni, és hogy ma rendeltem pizzát, és maszk nélkül mentem átvenni.



Lehet valami bajom? Kivagyok tisztára idegileg.


2020. márc. 22. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Relatíve kicsi az esélye mind a sétálásnak, mind a maszk nélküli átvételnek.

Dobozt kell ilyenkor alaposan lemosni szappanos vízzel és reménykedni hogy nem volt fertőzött a pizzasotő és csomagoló ember.


Mi már csak dobozos, csomagolt ételeket veszünk, és P3 gázálarcban vessem át kesztyűben, overálban. Majd a garázsban lefertőtlenítek mindent műtős szappannal.

2020. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Most már hiába eszed magad.

2. A séta nem gáz, ha nem állsz le másokkal dumálgatni és nem fogdosol össze mindent. "Csak úgy" levegőben nem terjed, csak ha egy fertőzött túl közel áll hozzád.

3. Bár a házhoz szállítás kockázatát a cégek a saját érdekükben igyekeznek minimalizálni, én most egy jó ideig nem rendelek pizzát:(

4. Az, hogy nem voltál maszkban, nem gáz, a futár abban volt.

2020. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Szóval nem kell ennyire parázni


A legtöbb fertőzés kontakt útján terjed. Pl közelről beszélsz egy maszk nélkülivel, kézfogás, puszi... vagy tömegben aerosolok által.

2020. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem volt kesztyűben a futár.
2020. márc. 22. 18:22
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Az megvan hogy a kesztyű lényegében semmit se véd?


Ugyan olyan mint egy második bőr. Amit rendszeresen cserélni kell. Ha már 5 perce rajta van, a kesztyűben megfogja az orrát és beleköhög.


Tehát ezesetben tök mindegy volt e rajta.

2020. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha látnád mi van itt mifelénk! A fiatalok csapatostul ülnek a benzinkútnál az asztalnál, esznek, energia italt isznak, cigiznek. Jönnek-mennek szanaszét felelőtlenül. Egyiken sem volt se maszk, sem kesztyű. A penny-ben is egymást érték az emberek, köhögtek, tüsszögtek. Volt pár ember, akinek volt maszk, de többségnek nem. Én úgy menekültem ki onnan. Ott a pénztárosoknak sem volt maszk, sem kesztyű. Azért jobb óvatosnak lenni, de sajnos sokan nem tőrődnek semmivel és senkivel. Te sem vagy nagyobb veszélyben mint mások. Ne aggódj.
2020. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De én ha voltam tegnap sétálni is de csak sálban. Munkában is maszkban vagyunk. Most hogy a pizza futár jött nem volt maszkom, félek, hogy valamit elkaptam
2020. márc. 22. 18:47
 8/12 anonim ***** válasza:
0 az esélye. Ha nincs közvetlen kapcsolatod, tartasz 2 méter távolságot, akkor semmi bajod nem lehet. Ha a fuáron volt maszk, akkor tőle végképp nem kapod meg.
2020. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem semmi, nem ártana nektek egy kis xanax. Amúgy, ha előre fizettél, akkor meg tudod kérni a futárt, hogy tegye le a kaját az ajtó elé. Így nem érintkeztek. Miután beveszed a kaját próbáld úgy kiügyeskedni egy tányérra, tálcára, hogy ne érj hozzá, a dobozt dobd ki, moss kezet. A kaját rakd a mikróba, mindegy milyen kaja. (lehetőleg olyat rendelj, aminek nem árt a melegítés) Kiveszed, eheted!
2020. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha jársz dolgozni, ott sokkal nagyobb esélyed van.
2020. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!