Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Emlékszik még valaki erre a C...

Emlékszik még valaki erre a C vitaminra (90-es évek)?

Figyelt kérdés

[link]


Hány mg-os volt egy tabletta? (Csak összehasonlításképp érdekel a mai kiszerelésekhez képest, a nagyszüleim szedték.)



2020. márc. 23. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:

100 mg.

Pár éve is láttam hasonlot.

Amúgy akkor is volt nagyobb kiszerelésű.

2020. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Többféle volt, a nagyobb talán 500? Gyerek voltam, hatalmasnak éreztem őket. Emlékszem édesanyám marokszámra etette velünk, az az íz.
2020. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60 meg 100 mg-osak voltak.
2020. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 90-es években a gyógyszergyárak még erősen tartották magukat a WTO (nem tévedés!) akkor 50 éve 60 mg-ban maximalizált ajánlásához. Ebben nagy segítségükre voltak az olyan rémhírek, mint hogy a túlzott C vitamin vesekövet okoz. Pedig egyetlen ! 19 éves diáklány estében merült fel a gyanú, hogy esetleg! köze lehet a kettőnek egymáshoz. Ha jól emlékszem, a Bayer volt az első gyógyszergyár, aki engedett a kereslet nyomásának, a 90-es évek vége felé megcélozta az akkor még istenkáromlásnak számító 500 mg-ot.
2020. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aszkorbinsav porkent kaphato volt.
2020. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!