Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Túl eshettünk rajta?

Túl eshettünk rajta?

Figyelt kérdés

Egy forgalmas boltban dolgozok, naponta 300-500 emberrel találkozunk. Most kevesebb, de ez max egy-két hete van így.

Március elején két hetet otthon voltam. Erősen köhögtem, de hurutos köhögéssel. Semmilyen hurutoldó nem segített. Hasmenés, gyengeség, étvágytalanság volt. Lázas nem voltam.

A gyerekek kicsit köhécseltek, 2-3 napig, a férjem kb. egy hétig.

Azóta se lázas senki, és mind meggyógyultunk.

Azt biztosra tudom, hogy volt bent az üzletben olyan, akiről azóta kiderült, hogy karanténban van. Tegnap is többen jöttek úgy vásárolni, hogy betegek, köhögnek, fáj a torka, be van rekedve. (Aztán ki tudja, hogy hàny volt lázas, vagy beteg, de pont a boltban nem köhögött.)

Egy ideje azt vàrom, hogy mikor jönnek ki rajtunk a korona vírus tünetei. De semmi.

Ma olvastam, hogy nem mindenki lázas (80% igen), és lehet köpet ürítéses köhögés is. (Undorító, de pár napig hányásig köhögtem, többször is.)


Lehet, hogy nem "sima" influenzánk volt?

Azért is gondolok erre, mert az elmúlt években pont a gyereket viselte meg jobban, 3-4 napig magas lázzal, mi felnőttek jobban viseltük. Most fordítva. Nem emlékszem rá, mikor voltam utoljára beteg ezt leszámítva. 15 éve nem voltam lázas se.


Bocs, ha hosszú lett.



2020. márc. 26. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elképzelhető. Szerencsére a legtöbb ember anélkül esik át rajta,hogy konkrét gyanú merülne fel. Viszont éppen ezért lenne fontos MINDENKINEK szájmaszkot viselni (akár csak egy házilag készítettet is), mert ilyenkor is fertőz.
2020. márc. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1:

Napi 3 maszkot cserélek, pedig most csak 6 órát vagyunk nyitva. Kb. minden vevő után áttöröljük alkoholos fertőtlenítővel a pultot, a terminált (pedig a többség csak érint), használunk kézfertőtlenítőt, és szünetben lecserélem az ingemet is.

Enyhén szólva is odafigyelünk a védekezésre. Mindenkinek van családja, van a kollégák közt krónikus beteg is.


Más téma, hogy a kedves vevő hálából betegen is bejár, és jót röhög a folyamatosan lejátszott felhíváson, hogy tudja elkerülni, hogy megfertőzze a bolti dolgozókat és egymást. 🙄


Ezért tartom teljesen kizárt dolognak, hogy ne kapjuk el. A lappangási ideje nem olyan hosszú.

2020. márc. 26. 07:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok embere nagyon felelőtlen. A lappangási ideje pedig elég hosszú, pl. az influenzáé max. 1-2 nap, a COVID-é átlag 5-6 nap,de lehet 2 hét is. Ezért olyan veszélyes. Mert 1-1 fertőzött a lappangási idő alatt nagyon sok emberrel találkozhat.
2020. márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha március elején voltál beteg, akkor február végén kellett volna megfertőződnöd. Szerintem esélytelen, hogy akkor elkaptad volna.

A koronavírusra száraz köhögés jellemző inkább, nem hurutos.

2020. márc. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem esélytelen utolsó. Sok olyan véleményt olvastam már, akik arról számoltak be, hogy hónapokkal ezelőtt olyan betegek voltak mint még soha életükben, és meggyőződèsük, hogy ez a vírus hamarabb jelen volt az országban, mint ahogy most márciusban jött a hivatalos hír, hogy van az országban koronás beteg.


Én azt tudom mondani kérdező, hogy bármi lehet, és nem lehet tudni, hogy ezen estetek e àt. Nem igaz az, hogy aki koronás annak láza kell hogy legyen, és csak száraz köhögèse van.

Nekem is nem rég voltak hasonló tüneteim mint neked. Leginkább az tűnt fel, hogy szinte hànyàsig köhögtem, hol hurutosan hol szárazon. A mellkasom nehéz volt, sugárzott a hátamra is. Nekem is megfordult a fejemben, hogy talán ez nem a szokásos tavaszi infulenza. Ha tényleg nem, legalább túl vagyok rajta.

2020. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Száraz köhögéssel indul, de súlyosabb esetben bizony igenis van hurut, nagyon nehezen oldodó nyák. Lehettél koronavírusos, de ezt csak egy ellenanyag gyorsteszttel lehetne megmondani pontosan.
2020. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Már tudjuk azt is,hogy van olyan formája a tünetek sorozatának,amikor nem köhögés, légúti panaszok jelentkeznek először,hanem hasmenés.
2020. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!