Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lemehetunk a Balatonon levo...

Lemehetunk a Balatonon levo nyaralonkba?

Figyelt kérdés
Bprol mennenk, viszont holnap lep eletbe a kijarasi korlatozas. Mi nem talalkoznank senkivel, csak ketten mennenk le kocsival, leellenorizni a hazat, egy napra. Pont szombaton, holnap mennenk, reggel megyunk, este jovunk. A kijarasi korlatozas erre milyen kihatassal van? Megbuntetnek hogyha emiatt elindulunk otthonrol?

2020. márc. 27. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A jogszabály betűje szerint talán tiltja, de a szellemébe abszolút belefér, hogy ha tényleg nem találkoztok senkivel. Az egyéni szabadidős tevékenységet simán rá lehet húzni (gondolom egy háztartásban élsz azzal, akivel mentek).
2020. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem tök egyértelmű hogy nem. Biztosan sokan mások is szivesen "csak leellenőriznék a házat" ebben a szép tavaszi időben, aztán épp egy fagyiért ugranának el, épp egy üccsiért be a kenesei kisboltba, csak épp megállnak egy pisire a benzinkuton, stb, stb. Érdekes hogy vajon miért pont szombattól kezdődnek a korlátozások :-D
2020. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt, ahol azt az infót kaptam, hogy szabadidős tevékenység csak a lakóhelytől számított gyalogos távolságon belül megengedett. Tehát elvileg nem ülhetünk autóba, hogy elmenjünk pl. a nyaralóhoz vagy kirándulni. Ennek ellenére szerintem jó sokan fogják ezt tenni, szóval passz :/
2020. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így nem hiszem.

Ha ott maradtok, bezárkózva akkor szerintem belefér.

2020. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menjetek ma este!
2020. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ja, van is egy tippem hogy a zsernyákok az autópálya-lehatjóknál kettesével fogják visszafordítani az autókat Pest irányába. De persze csak miután kiosztják a pár tízezres büntiket.

2020. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kijárási korlátozás van nem kijárási tilalom. Ha neked dolgod van ott akkor elmehetsz. Simán mondhatod, hogy rendbe kell tenni a kertet, ez már egy dolog. Ha az embernek dolga van kimehet, ha nincs dolgod otthon kell maradnod. Ergo lemehetsz.
2020. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lakóhely, a tartózkodási hely, illetve a magánlakás elhagyására az e rendeletben

meghatározott alapos indokkal kerülhet sor.

A nyaralo nem tartozik az alapos indokok koze.


Hacsak nem azt mondod, hogy mittomen az ottani szomszedok szerint csotores van vagy barmi

Vagy, hogy idos csaladtagnak mentek segiteni.

2020. márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem májustól olyan indokom lenne, hogy a balatoni telken írtani kell a parlagfüvet. Azért, hogy az arra allergiások ne fulladjanak meg a parlagfűtől. Mellesleg büntetik is keményen, aki nem írtja.


Nem szórakozni mennék, hanem dolgozni, mert magától nem szárad ki az a szemétláda. Senkivel nem találkoznék, másnap jönnék haza. Gyomírtózni nem lehet, mert természetvédelmi terület. Csak kaszálni szabad. Azt valakinek meg kell csinálni.


Ez sem elég indok?


Igen, májustól írtam, de még nem lehet tudni hogy mi lesz április 11.-e után. Szerintem simán meg lesz hosszabbítva. Nem is egyszer.


Szar egy helyzet!

2020. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!