Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az állandó mandulakövességnek...

Az állandó mandulakövességnek mi állhat a hátterében?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem gyulladtak a manduláim, de vannak rajta fehér foltok már nagyjából egy éve. De ez idő alatt már sokszor nézett orvos a torkomba. Viszont állandóan, napról napra képződnek mandulakövek rajta. Mi lehet az oka?
2020. márc. 27. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én voltam vele orvosnál többször is. Érdemes csináltatni egy garatvaldek tenyesztest de ha az negatív és nem vagy rendszeresen beteg miatta, nem okoz semmilyen panaszt akkor nem kell vele semmit csinálni. Eltüntetni nem lehet max műtéti megoldás van. Nekem azt mondták h régebbi tuszos mandulagyulladas miatt maradtak a kis járatok a mandulamon és nem tudnak rendesen urulni. Fultisztitoval egyébként ki tudod nyomkodni belőle és hosszabb/rövidebb ideig javul a helyzet
2020. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne nyomkodd.


Ha azt akarod, hogy ne legyenek akkor elkell távolítani a mandulát.

2020. márc. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sós vízzel öblögesd, és előbb utóbb kifordul. Engem már zavart nagyon a nyelésné s éreztem. Állandó idegentest érzet.. kaparás.. Rossz érzés volt. Aztán egyszer kaja után köhögtem egy nagyot, és kijött.. nem pár milliméter volt, hanem egy cm. :D De van még alatta egy, s az se kicsi. De kimosom onnan. Piszkálni nem túl higiénikus, ráadásul ha nagyon hátul van, nem is mindenki tudja ott öklendezés nélkül piszkálni.
2020. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sós vízzel öblögesd, és előbb utóbb kifordul"


Ami már majdnem kint van talán megoldás rá. De rengeteg van bent a mandulában is. Azok nem jönnek ki öblögetésre. A műtét az egyetlen megoldás, ha folyamatosan jelen vannak.

2020. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De kimosom onnan."


Láttam olyan videót, hogy valaki fecskendővel, belenyomott a mandulájába, ahol a járatok vannak, hogy kimossa a köveket. Csak azt elfejeted, hogy a mandula összekötettsébe van a mellkassal, tehát ugyanúgy, mint egy tályognál a genny lefelé folyik, ha nem nyitják meg. Szóval, ha te benyomod a vizet, az bizon lefolyik és életveszélyes állapot lehet, ugyanúgy. Szóval ne legyetek buták és ne csináljatok semmit magatoktól. Menjetek orvoshoz. Az orvos tudja mi a teendő.

2020. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!